Ні ЄС, ні Україна не поновлять транзит газу з росії, – Шмигаль
В цьому році закінчується дія транзитної угоди між Нафтогазом та Газпромом, яку було укладено в грудні 2019 року. Продовжувати цю угоду українська сторона не буде. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна не буде вести з росією перемовин щодо транзиту природного газу, та розповів, як після цього може використовуватись українська газотранспортна система.
Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів під час пресконференції, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
Прем’єр зазначив, що Україна не збирається вести перемовини з москвою і ставити свої підписи під якоюсь новою угодою.
За його словами, в України є декілька варіантів використання ГТС після 2024 року, коли завершиться термін дії угоди, перший з яких – співпраця з європейськими країнами.
Ми мали неодноразові перемовини на європейських майданчиках з європейськими лідерами, на базі Єврокомісії. Якщо європейські країни виступлять – або консорціумом, або хтось із європейських партнерів – транзитером вже свого газу, ми готові таку послугу надавати, як і робили це до цього часу, відповідально перед європейськими партнерами. Тобто, тут ініціатива на боці наших європейських партнерів, – розповів Денис Шмигаль.
Але, якщо зацікавленість у ЄС буде недостатньою, то Україна здійснить план «Б» щодо використання ГТС для власних цілей.
У нас є, безумовно, «план Б». Система не пропаде, вона потрібна нашій державі. Ми маємо інші можливості її використовувати, у тому числі для транзиту, – зазначив прем’єр.
Європейська Комісія також не має наміру долучатися до будь-яких контактів з росією для продовження транзиту російського газу до європейських країн через ГТС України. ЕС намагається повністю позбавитися від російського газу та вживає для цього всі необхідні заходи.
Сьогодні, 4 березня, у Брюсселі перед початком зустрічі Ради міністрів ЄС з питань енергетики Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що відповідно до плану RePowerUE, ЄС має позбутися російського газу найпізніше до 2027 року.
Ми інтенсивно працюємо, щоб надати країнами альтернативні шляхи постачання та альтернативних постачальників, і водночас – для підтримки України, для її кращої інтеграції в енергетичний ринок ЄС, – зазначила Кадрі Сімсон.
Раніше на USIonline.com —
Взимку в України на опалення буде використовуватись тільки власний газ
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.