Неоднозначний візит: літак спікерки Палати представників США приземлився на Тайвані «фото»

Неоднозначний візит: літак спікерки Палати представників США приземлився на Тайвані

Цей візит може підірвати відносини Китаю з США. А може розпочатись війна меж сильнішими державами світу. Цікаво, що тайванці зустріли Ненсі Пелосі в масках кольорів українського прапору.

Літак спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі і, приземлився в аеропорті Тайбею, столиці Тайваню, повідомило Reuters.

Літак супроводжували американські винищувачі. Повідомляється, що і Тайвань, і КНР привели свої збройні сили у бойову готовність. Раніше неодноразово припускалося, що Пекін може розпочати військові дії проти острову.

Ненсі Пелосі стала першим американським політиком такого рангу, що відвідав Тайвань за останні 25 років. Відзначимо, що анонсуючи своє турне по Східній Азії, Пелосі спочатку не називала Тайвань серед країн, які планує відвідати.

Посадка літака, дані Flightradar 24

Тайванці зустріли Ненсі Пелосі в масках кольорів українського прапору. Ймовірно, тому, що наш прапор асоціюється у світі зі свободою.

Президент Джо Байден не схвалив цього візиту, але депутати Конгресу США від обох партій закликали спікерку не відмовлятися від нього, аби не йти на поступки Пекіну. Офіційний Китай водночас заявив, що “рішуче відповість”, якщо такий візит все ж таки відбудеться. Посол КНР в ООН Чжан Цзюнь вже назвав візит провокаційним і заявив, що він може підірвати відносини між державами.

Нагадаємо, конфлікт між Китаєм і Тайванем триває з 1949 року. Тоді на острові закріпився уряд Китайської республіки на чолі з Чан Кайші, що програв комуністам у Громадянській війні на материковому Китаї. Тривалий час керівництво Тайваню вважало себе законним китайським урядом, не заперечуючи при цьому належність острову до Китаю. Водночас нинішній уряд острову виступає за офіційне визнання його незалежності, проти чого різко заперечує керівництво КНР.

А США, хоча номінально дотримуються політики одного Китаю, що визнає Тайвань і Китай частинами однієї країни, зберігають стратегічну двозначність у своїх відносинах з ними. З моменту вступу на посаду президент США Джо Байден кілька разів припускав, що США захищатимуть Тайвань військовим шляхом, якщо Китай намагатиметься повернути острів силою.

Раніше на USIonline.com

Віддати Крим та відмовитися від НАТО: Трамп вважає, що Україна мала «домовлятися» з путіним

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.