Необхідно нести в маси українську музику, пісню та культуру, – одеський бандурист з НАОНІ Георгій Матвіїв «фото»

Необхідно нести в маси українську музику, пісню та культуру, – одеський бандурист з НАОНІ Георгій Матвіїв

Одеський музикант, відомий бандурист, який грає в Національному Академічному Оркестрі Народних Інструментів (НАОНІ), Георгій Матвіїв випускає разом із ансамблем новий альбом та збирається на гастролі. Підчас війни про українську культуру треба говорити ще голосніше, ніж у мирні часи.

До дня Незалежності Георгій Матвіїв розповів головному редактору Української Служби Інформації Тетяні Милимко про свою роботу зараз та повідомив, що вже написав пісню до дня української перемоги над російським окупантом.

Розкажи про свою співпрацю з НАОНІ. З чого все почалось і наскільки це важливо для тебе?

Працюю в НАОНІ з 2018 року і до сих пір. Складно сказати, з чого все почалось: напевно, з конкурсних прослуховувань)) У 2018 році перший спільний з НАОНІ проект, де я виступив у якості соліста, – це музичне етно-фентезі шоу «Володарі Стихій», яке, доречі, скоро зазвучить знову (на цей раз – в Європі). Під час війни, коли саме існування України як держави стало під загрозу, існування такого колективу як ніколи важливе, оскільки несе в маси українську музику, пісню та культуру в цілому.

Ви записуєте разом твої авторські композиції?

Так, у 2020 році я виграв Грант Президента України на реалізацію власного творчого проекту, який ми разом з НАОНІ втілили в життя у 2021 році, а саме – записали та видали мій шостий авторський CD, який також доступний на всіх актуальних стрімінгових платформах. Там зібрана моя власна музика для бандури-соло в супроводі оркестру та у складі різних ансамблей.

Чи багато зараз концертів? Які вони переважно?

Зараз концертів набагато меньше, ніж могло би бути якби не війна, – переважно це концерти перед військовими, пораненими, переселенцями та хворими дітьми. Проте, готуються великі закордонні гастролі, тому в цілому кількість концертів буде вражаючою.

Розкажи про композицію «Мрія».

Композицію «Мрія» я назвав на честь своєї дружини Марії і написав її одразу після нашої першої зустрічі. Ці бандуристи такі романтики, правда? (Дружина Георгія також бандуристка. Так, романтики, – ред.)

Взагалі, твоі композиції зараз мають доволі цікаві назви. От ще, наприклад, «Передчуття». Про що вони?

Дякую) в інструментальній музиці назва – це єдині слова, які хоч якось фігурують в творі. Мета назви інструментального твору – натякнути слухачу про що іде мова, але я завжди намагаюсь зробити це досить приблизно, щоб у слухача лишалася свобода дофантазувати собі щось своє. Твір «Передчуття» – про передчуття чогось хорошого, приємного і світлого.

Розкажи про новий альбом.

Шосте питання – про мій шостий альбом. Символічно. На сьогодні це наймасштабніший мій альбом. Але правильно було б сказати «наш з НАОНІ», бо без цього дивовижного колективу з такою кількістю яскравих творчих особистостей цього всього б не було. І звісно, величезна подяка художньому керівнику і головному диригенту оркестру Віктору Омеляновичу Гуцалу за віру в мене та невичерпну творчу енергію, яку він вкладає у колектив ось вже – на хвилиночку! – понад 53 роки. В альбом увійшли 15 творів (10 – бандура з оркестром і 5 в складі ансамблів). Говорити багато про нього не треба, треба слухати. Лінк тут georgiymatviyiv.taplink.ws.

Що для тебе незалежність?

Незалежність для мене – це робити те, що робить мене щасливим і по можливості зробить щасливими оточуючих людей.

Яку композицію напишеш до дня перемоги?

Я її вже написав. Коли Україна переможе – опублікую у фейсбуці та повідомлю вас першими!