Неіснуючі партії та «Батьківщина»: українці назвали фаворитів майбутніх виборів
Якби вибори у парламент відбулися найближчим часом до Верховної Ради потрапили чотири партії, дві з яких навіть не існує.
Про це свідчать дані соціального опитування, яке проводила ВГО «Передові Правові Ініціативи» (ППІ) 19-24 грудня 2024 року.
Так, за даними опитування, зараз на першому місці знаходиться гіпотетична партія імені колишнього головкома Валерія Залужного – її підтримали б 15,92% респондентів. Водночас, цей неіснуючий політичний проект демонструє суттєве електоральне просідання – -9,41% порівняно з опитуванням у березні 2024 року.
На другому місці йде також поки що нестворена «Партія Володимира Зеленського» – вона відстає від проєкту Залужного (13,98%), але має тенденцію до росту рейтингу.
Замикає трійку лідерів «Батьківщина» Юлії Тимошенко, рейтинг якої (11,96%) активно зростає, зокрема, завдяки активної позиції лідерки у стінах парламенту у питаннях збереження українських копалин, медичної підтримки ветеранів війни та боротьбі з фармакологічною мафією.
Також однозначно потрапляє у Верховну раду та «Європейська солідарність» – 6,31. Ще майже 10% респондентів готові проголосувати за іншу партію, це означає, що вони або не підуть голосувати, або підтримають існуючі політичні сили.
Приблизно ті самі тенденції на президентських виборах. Перше місце займає Валерій Залужний, в нього 24,29%, але порівняно з березнем цього року його рейтинг нижчий на 3,88 %.
Друге місце із показником 16,07% займає діючий президент Володимир Зеленський.
Продовжує зміцнювати свої позиції в групі лідерів з 12,62% Юлія Тимошенко. Приріст її рейтингу і рейтингу «Батьківщини» за березень-грудень 2024 р. складає, відповідно, 5,55 % і 5,19 %.
Цікаві й інші показники, не пов’язані із виборчими процесами. Так, серед проблем, які більше за все турбують українців – корупція у органах влади (22,70%), «бусифікація» (13,20%), високі тарифи на ЖКГ (12,51), низкій рівень зарплатні та пенсії (12,41%), безробіття (8,85%).
Абсолютна більшість українців не бажає продовження війни і готова на територіальні втрати. Так, за негайні перемовини з ворогом та вихід на компромісний варіант трохи більше 73%, а бойові дії та вихід на кордони 1991 року – 26,64%.
Раніше на USIonline.com —
«В одній берлозі не може бути двох політичних альфа-самців»: політог Магда (відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.