Наздоганяюча кампанія проти кору: з липня на Одещині вакциновані понад 18,5 тис. дітей
На початку літа в Україні були щеплені тільки 65% населення від кору та паротиту. Таку статистику медики пов'язують із бойовими діями та переміщенням осіб у інші населені пункти. Відсутність колективного імунітету могла призвести до спалахів захворювань, наголошують лікарі. Щоб запобігти цьому явищу та захистити жителів регіону, в Одеській та інших областях країни розпочали наздоганяючу вакцинальну кампанію КПК.
Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я Оксана Сорочан.
За її словами, багато дітей по всій Україні не отримали необхідні за календарем щеплення КПК – проти кору, паротиту і краснухи (багряниці). Тож 17 липня в Одеській області розпочали наздоганяючу вакцинальну кампанію планової вакцинації проти кору.
Зазначимо, за календарем діти повинні пройти щеплення КПК у рік та отримати ревакцинування у 6 років. Для надійного захисту від хвороб усі мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини. Лікарі закликають якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. За даними медиків, ще у червні Одеська область займала останні позиції за показниками щеплень проти кору.
По всій Україні це трохи більше ніж 230 тис. дітей, які не пройшли планове щеплення. В Одеській області був визначений наш контингент і наразі хочу подякувати усім медикам, сімейним лікарям і мобільним нашим бригадам, які працювали 24/7, батькам, які звернулися вчасно. Усі разом ми досягли гарних результатів і займаємо друге місце у рейтингу по Україні, – зазначила Оксана Сорочан.
Від 17 липня на Одещині щеплення від кору отримали понад 18 700 дітей. Лікарі нагадали, що краснуха та паротит мають особливо активний, що не піддається контролю, повітряно-краплинний механізм передачі, а також тяжкий перебіг з ускладненнями та можливим летальним наслідком. Тож єдиний надійний захист від цих захворювань – вакцинація.
Проблема у тому, що дана інфекція у дорослих протікає достатньо тяжко, а діти мають тяжкі ускладнення і запалення, такі як отит, менінгіти, тяжкі пневмонії і тд, – зауважила Оксана Сорочан.
Наразі в Одеській області в наявності є вакцина від КПК нідерландського виробника, нею повністю забезпечені центри вакцинації та амбулаторії сімейної медицини.
Її якість доведена часом. На сьогодні ми маємо достатній запас цієї вакцини у регіоні, щоб зробити наздоганяючий план щеплення. У середині липня ми отримали 36 460 доз вакцини. У вересні ми додатково від МОЗ отримали ще 8 тис., – зазначив заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Одеського обласного ЦКПХ МОЗ України Сергій Дементєв.
Разом із вакциною від іноземних партнерів Одещина отримала три потужні холодових кімнати та додаткові холодильні камери, вакцинобуси й автомобілі-рефрижератори, які доставлятимуть вакцини до віддалених населених пунктів.
Крім того, у місті працюють спільні із ЮНІСЕФ пункти щеплення, які знаходяться на вулицях Бочарова, 38 та Жуковського, 24. Тільки за місяць на цих двох точках медики вакцинували проти кору 920 дітей. Крім того, в Одесі діють 5 вакцинувальних бригад, які також провели щеплення близько тисячі неповнолітнім.
Повністю забезпечені медичні заклади Одещини й іншими вакцинами проти тяжких інфекцій, таких як туберкульоз, гепатит В, кір, краснуха, епідемічний паротит, дифтерія, гемофільна паличка, коклюш і поліомієліт.
Це говорить про те, що наших дитей ми можемо повністю захистити від таких тяжких інфекцій, які мають свої негативні наслідки, – зазначила медикиня.
Якщо ви доросла людина, але вам ніколи не робили щеплення проти кору, паротиту та краснухи або дані про щеплення загублені — ви можете пройти повний курс вакцинації.
Раніше на USIonline.com —
Звільнили голову одеського центру екстреної медичної допомоги: в чому причина (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.