«Наврядчи потрібно залишати», – міністр про пам’ятник Єкатерині в Одесі «фото»

«Наврядчи потрібно залишати», – міністр про пам’ятник Єкатерині в Одесі

Міністр культури України висловив свою думкую щодо пам'ятника російський імператриці Єкатерині ІІ, який знаходиться в центрі Одеси.

Про це написали на сайті Міністерства культури та інформаційної політики з посиланням на інтерв’ю Олександра Ткаченка для «Свідомі».

За його словами, першочергово щодо пам’ятника російській імператриці Єкатерині ІІ необхідно рішення одеських депутатів. А також звернення до міністерства.

Щодо пам’ятника Єкатерині ІІ в мене очевидна думка: навряд його потрібно залишати. Якщо воно (прим. Ред. – звернення) надійде – не сумнівайтеся, ми дамо згоду, – заявив міністр Олександр Ткаченко.

Він також зазначив, що для знесення пам’ятника є законна процедура.

Якщо пам’ятка належить до списку місцевої культурної спадщини, то місцева влада подає до нас рішення щодо винесення її з цього списку. У такому випадку пам’ятник можуть перенести на якусь алею радянських пам’ятників чи віддати до музею. Тобто не обов’язково трощити. Якщо це національна пам’ятка, то вносимо пропозицію до Кабміну, де ухвалюється відповідне рішення. Ми просимо місцеві органи влади вирішувати, зважаючи на думки експертів, але також і на місцеві традиції чи історії, пов’язані з тим чи тим місцем, – підкреслив міністр.

Нагадаємо, пам’ятник Єкатерині відновили у 2007 році в центрі Одеси, однак називається він «Засновникам Одеси». Проти створення пам’ятника російській імператриці, яка узаконила на теренах України кріпацтво й остаточно знищила Запорозьку Січ, висловлювалось багато українських організацій та активістів.

Також у 2022 році на сайті президента України петиція щодо демонтажу пам’ятника набрала 25 тис. необхідних підписів.

Раніше на  USIonline.com

Екатерина Вторая мне вторична

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.