Насильства над жінками стало більше з 2023 року – дані дослідження «фото»

Насильства над жінками стало більше з 2023 року – дані дослідження

Сьогодні, 25 листопада 2024 року, у світі та Україні відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Про це повідомляє Благодійний фонд Depaul Україна.

25-го листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. За даними Національної поліції, у 2023-му році було зареєстровано 291 000 звернень з приводу домашнього насилля. Більшість з тих, хто потерпає – жінки. Порівняно з  2022 роком звернень стало більше на 20%.

Важливо пам’ятати, що 90% насилля вдома – це найчастіше насилля чоловіків проти жінок. Тому щоразу, коли ви чуєте про те, що жертви теж несуть відповідальність за насилля – маєте пам’ятати, що це відверта маніпуляція для того, аби виправдати насильника.

На жаль, від насилля у родині ніхто не застрахований. Насильство може виникнути в будь-якій родині: в бідній та заможній, в повній чи неповній, інтернаціональній чи ні та багатьох інших. Домашнє насилля не є ознакою, що притаманна лише одній суспільній групі, з ним може зустрітись кожна та кожен, а отже знаходження шляхів подолання проблеми є загальнолюдською цінністю. Війна тільки загострює ті проблеми, які люди мали,зазначають психологи, тому кількість випадків зростає і наслідки цих дій можуть бути вкрай критичними: родини можуть розпадатися, люди можуть здобувати психічні та фізичні травми або жертви можуть навіть йти з дому і починати жити на вулиці.

Команда благодійного фонду Depaul Україна провела дослідження про стан бездомності в Україні. Це опитування бездомних допомогло з’ясувати, що 50% жінкок, які стали бездомними, зазнавали насильтва вдома. Це досить катастрофічно ілюструє стан проблеми. Жінці протіше піти з дому та почати жити на вулиці, ніж впоратися із тиском насильника. Існує 4 види домашнього насильтва, кожен із них може існувати як окремо, так і водночас:

  1. Фізичне насилля – це акт заподіяння шкоди одним членом родини стосовно інших, ненадання вчасної й необхідної медичної допомоги, а також свідоме залишення членів родини в ситуації, яка є небезпечною для життя та здоров’я.
  2. Психологічне насилля – разове, періодичне чи систематичне нанесення ментальних травм одним членом родини іншим: використання влади задля примусу, шантаж, обмеження волі та вибору, погрози, приниження, образи, девалідація потреб чи бажань жертви, «емоційні гойдалки».
  3. Сексуальне насилля – це будь-яка тілесна взаємодія насильника з жертвою в умовах, коли партнер чи партнерка не дали чіткої однозначної згоди, або умови ситуації не були достатньо безпечними чи комфортними для жертви, аби надати відмову, а також сексуальна взаємодія з дітьми цієї родини.
  4. Економічне насилля – умисне запобігання одним членом родини отриманню матеріальних благ та грошей іншим членам родини, заборона задовольняти життєві та емоційні потреби, розпоряджатись своїми грошима та особистими чи спільними документами на власний розсуд, суворий контроль витрат тощо.

Стрес від війни, на жаль, сказується на стані жінок, що змушує їх часто замовчувати випадки насильства або сприймати насильницьке ставлення за норму.

Дослідження Depaul Україна виявило, що жінки становлять меншість серед бездомних людей в Україні (ми не знаємо точного співвідношення, бо достовірних даних не існує). Причину цього важко визначити. Жінкам скоріше нададуть пріоритет в програмах державної або гуманітарної допомоги, тому у них зазвичай більше варіантів отримання допомоги, ніж у самотніх чоловіків. Однак, потреби у жінок також відрізняються; і бездомні жінки зазвичай більш «приховані» й до них важче доступитись, можливо частково і тому, що вони вразливі до насильства.

Часто для змін у житті не вистачає лише підтримки і громадянське суспільство може її надати – зазначають волонтери.

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 1006: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.