Наслідки війни: на пляжі Одеської області винесло мертвих дельфінів (фото) «фото»

Наслідки війни: на пляжі Одеської області винесло мертвих дельфінів (фото)

Двоє мертвих морських мешканців виявили в національному парку «Тузловські лимани», ще одного дельфіна винесло на берег одеського пляжу.

Про це повідомив співробітник нацпарку, еколог Іван Русєв.

Через дії російських військових на Одещині знову загинули червонокнижні чорноморські дельфіни. На узбережжі національного парку «Тузловські лимани» знайшли двох мертвих дельфінів – азовку та одного дельфіна-білобочку. На одеському пляжі також помітили тіло білобочки. За словами Русєва, причиною загибелі рідкісних чорноморських тварин стало використання надводних та підводних суден, які використовують геолокатори.

Внаслідок використання гідролокаторів (сонарів) створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров’я тварин: дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводять з ладу їх органи навігації та ехолокації, вони отримують потужну акустичну травму, – пояснив він.

Страждають дельфіни та через потужні вибухи під час бомбардувань, гучні звуки негативно впливають на органи навігації та слуху. При цьому тварини не можуть застосувати ехолокацію, тобто вони стають фактично сліпими. Тому дельфіни втрачають повноцінний контроль у просторі: стають слабкими, не можуть полювати на рибу, врізаються у скелі та напливають на міни. Такі «паралізовані» дельфіни, за словами еколога, у стресовому стані різко втрачають імунітет і стають об’єктом автономного зараження збудниками інфекцій, вируси яких у них живуть постійно. Після смерті з’являючись на узбережжі, дельфін може зникнути вже наступного дня. Тому порахувати, скільки загинуло жителів моря внаслідок війни вкрай складно.

За попередніми оцінками екологів, загальна кількість загиблих дельфінів трьох видів у Чорному морі через військові дії за період війни 2022 року становить за найнижчими нашими оцінками щонайменше 5 000 особин. Враховуючи той факт, що море викидує на берег не більше 5% від усіх загиблих тварин, а 95% йде на дно моря, спеціалісти не можуть їх зафіксувати.

Вони не доступні для виявлення та підрахунку з берега, тому ми вважаємо, що за часи війни російських варварів проти України, вже загинуло, імовірно, десятки тисяч дельфінів, – підсумував Іван Русєв.

Раніше на  USIonline.com

Из-за войны в Черном море уже погибли несколько тысяч дельфинов (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.