Народити під час війни: як виглядає пологове бомбосховище в Одесі (фото)
Зараз велика вірогідність ракетних ударів. Тож усіх просять не нехтувати сиреною. Працюють за правилами і пологові будинки, де без перерв продовжують народжуватися маленькі одесити.
Побувала у пологовому бомбосховищі кореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.
Людмила стала мамою 19 серпня . Для неї спускатися у бомбосховище з дитиною вже стало звичним.
20 числа було десь 6 сирен за добу, із них 4 уночі. Ми постійно спускаємося, допомагаємо одна одній. Безпечно, – розповіла молода мама.
Через те, що у пологів не може бути перерв, бомбосховище оснащене усім необхідним на випадок обстрілів.
Бомбосховище облаштоване малою операційною, пологовою залою, кімнатою реанімації новонароджених та інтенсивною терапією жінок після оперативних втручань. В нас є можливість розмістити близько 60-80 жінок після пологів або під час пологів. Є окремі виходи, є вентиляція. Якщо будуть обстріли, ми забезпечені електроенергією, – розповів директор пологового будинку Ігор Шпак.
У той же час, в Одесі ще не приймали пологи в укритті.
Якщо жінка народжує під час тривоги, то пологи завершуються на першому поверсі, і, за необхідністю, через декілька хвилин вони можуть переместится сюди. Але якщо буде така необхідність, то тут є всі умови, щоби прийняти пологи, – розповів Шпак.
До того ж, у медиків є можливість навіть за таких умов прийняти передчасні пологи та зберегти життя дітям, які важать лише 500 г.
Відзначимо, що пологове бомбосховище було побудовано у 1975 році та має захистити навіть у випадку ядерного удару. Є подібні укриття і в інших пологових будинках.