«Народний» супутник українців «окупився» за два дні «фото»

«Народний» супутник українців «окупився» за два дні

Супутник ICEYE, який по узгодженню з Міноборони придбали волонтери на гроші українців, дозволив за перші 2 дні знищити більш 60 одиниць техники окупантів: він дав змогу суттєво збільшити кількість та якість даних про ворога.

Про це повідомляють у Міноборони України за підсумками робочої зустрічі з волонтером Сергієм Притулою за участі представників Міністерства оборони та ГУР МО. Серед іншого, обговорили практичні результати безпрецедентного проекту, який було реалізовано влітку.

Як, мабуть, усі пам’ятають, завдяки пожертвам українців сили оборони України отримали доступ до інформації з угрупування супутників компанії ICEYE. Один супутник повністю працює на потреби нашої оборони, ще майже два десятки залучаються, коли є необхідність. За перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників, – зазначив міністр оборони України Олексій Резніков.

Фактично, тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проект з супутниками. Але головне – це допомагає зберегти життя наших воїнів, які безцінні, наголосив міністр.

Він перерахував основні переваги, які надають супутники ICEYE.

По-перше, Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та дані SAR. Це принципово збільшує нашу здатність виявляти та наносити ураження російським окупантам.

Супутники з технологією SAR стають особливо актуальними восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг. Для них немає різниці – день чи ніч. Тому ворог не сховається.

По-друге, саме наші військові визначають, звідки і коли отримувати потрібні дані. Наразі здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході.

По-третє, відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.

Тому ще раз хочу подякувати усім, хто долучився до фінансування цієї ініціативи, команді Фонду Сергія Притули – за її втілення, підприємцю Максиму Полякову – за дуже важливе сприяння, – підкреслив Олексій Резніков.

Раніше на USIonline.com

«Бавовни буде багато»: Притула розповів, що за 600 млн грн придбав супутник для ЗСУ

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.