Над «Вернадським» помітили унікальне природнє явище (фото)
Таке особливе явище виникає завдяки нестійкості Кельвіна – Гельмгольца: коли зустрічаються два потоки з різною щільністю та швидкістю і на їхній межі з'являється турбулентність. Вона й утворює гребінці, які пощастило зафільмувати Анні Соіній.
Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Нестійкість може виникати на межі двох різних середовищ або двох шарів одного середовища.
Яскравим прикладом першого випадку є хвилі на водній поверхні під дією вітру. За певних умов вони втрачають стійкість і на їхніх верхівках з’являються пінні гребінці.
А от хвилясті хмари – якраз наслідок взаємодії різних шарів тропосфери (це нижній шар атмосфери – газової оболонки Землі, в якому переважно й утворюються хмари).
Небесні гребінці часто пов’язані з інверсією температури: коли верхній прошарок повітря тепліший за нижчий. Це, до прикладу, можна спостерігати в горах, схилами яких важке холодне повітря опускається донизу.
Верхній теплий потік рухається швидше й чіпляє нижній – повільніший і холодніший. На межі їхньої взаємодії утворюються хвилі з гребінцями.
Варто відзначити, що більшість таких хвиль в атмосфері назавжди залишаються невидимими. І тільки за певних умов, коли на межі шарів присутнє насичене вологою повітря, воно підхоплюється хвилями догори, й ми бачимо гребінці.
Раніше на USIonline.com —
На станції «Академік Вернадский» з’явилися шість новонароджених тюленят (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.