На вулиці Одеси виїхали водовозні машини – води немає внаслідок обстрілу (фото, відео)

Одесити набирають воду з водовозок. В кранах немає води через ракетну атаку російських окупантів, яка накрила Україну сьогодні вранці.

Кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян поспілкувався з людьми, які прийшли сьогодні по воду до автоцистерн.

Більш детально про це дивіться у відео.

Ми побачили автоцистерну з водою на 5-ї станції Великого Фонтану. Насправді це такий мобільний бювет: до водовозки приєднали якісні фільтри, які Одесі надали з японського міста-побратима Йокогами.

Про те, як працює ця техніка, нам розповів майстер дільниці Андрій Бурденко:

Вода з ємності буде проходити три ступені фільтрації – механічну, ультрафіолетову та систему тонкого очищення. На виході ми отримуємо майже питну воду, яка після кип’ятіння придатна до вживання. Ми поставили по дві таки установки на площі Дерев’янка, та на Глушко. А це – остання, п’ята. Ми мали їх десять, але п’ять передали до Миколаєва. Тут невелика черга, а там дуже великі черги, бо у людей води немає взагалі. Беруть з водовозок і технічну, и питну воду.

Місто сьогодні знеструмлене та зневоднено. Причину знають усі в черзі – бо російські ракети пошкодили два об’єкта інфраструктури на Одещині. Але одесити не були б собою, якщо б не дивилися на ситуацію з оптимізмом.

А хіба це надовго? Я думаю, це тимчасове явище. Бо вода ж постійно була. Навіть сьогодні вранці була. Запаси? Ну було кілька пляшок – літрів 10-15. Ось і все (сміється). Не знаю, вважаю, що ненадовго, подивимося як воно буде, – каже Юрій Степанович.

Декому важко втримати емоції. Але тут є й люди, які знають, що може бути набагато, набагато гірше.

Тому відносяться до необхідності набирати воду та чекати на включення світла дещо філософськи.

Так, мова – про вимушених переселенців, яких зараз немало в Одесі. Один з них – Олександр, він приїхав з Херсона.

Для когось відсутність води стала несподіванкою, а хтось розуміє, що розраховувати зараз на стабільність не варто. Я, нажаль, не підготувався, тому стою тут і хочу набрати води. Наберу на дні 3-4. Це моя стандартна тара, я в неї набираю воду у бюветі. В Херсоні набагато гірші умови – постійно відбувається бомбардування міста. Мені страшно уявити, через що їм доводиться проходити кожен день. Максимально (коли жив у Херсоні) там 20 днів не було світла, тепла, води, – розповів Олександр.

Як повідомили у «Інфоксводоканалі», спеціалісти вже працюють над відновленням водопостачання. Сподіваймось, що мобільні бювети вже скоро стануть не актуальними для одеситів.

Раніше на USIonline.com

Екстрені відключення світла на Одещині продовжаться декілька днів

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.