На Тилігулі на шляху до півдня зупинилися зграї великих білих чапель (фото) «фото»

На Тилігулі на шляху до півдня зупинилися зграї великих білих чапель (фото)

На Одещині почалася активна міграція птахів. В жовтні в низов'ях Тилігульського лиману, на шляху до півдня, завжди зупиняються зграї великих білих чапель — чепур.

Про це повідомив біолог Сергій Курочкін у Facebook.

Чепури живляться рибою. Їх основний раціон в водоймах Одещини складають: кефаль, атерина та бичок. Частина білих чапель може залишитися на лиманах на зимівлю, а якщо буде дуже холодно – згодом полетить на південь. До них інколи приєднуються ще малі чепури та сірі чаплі, яким також до вподоби біоресурси нашого регіону.

Тилігульський регіональний ландшафтний парк став для них справжнім райським куточком, де вони можуть не лише перепочити під час міграції, а й насолодитися багатствами місцевих водойм.
Білі чаплі повертаються на Тилігул щороку, але ж по обидва береги лиману вже давно з’явилися десятки вітрогенераторів, які шкодять птахам. Наприклад, в районі коси Нейзац (Прогресівка), високовольтні лінії перетинають лиман. Ці лінії не облаштовані спеціальними засобами для відлякування птахів, тому стають причиною їх смерті.

Білі чаплі повертаються сюди щороку, але чи залишиться це місце таким незайманим через кілька десятків років? Це питання залишається відкритим. По обидва береги Тилігульського лиману вже давно з’явилися десятки вітрогенераторів… Закликаємо всіх любителів природи захищати ці унікальні місця і докласти зусиль для збереження їхньої природної краси, – зазначив вчений-біолог Сергій Курочкін.