На Одеській кіностудії покажуть фільм присвячений митцю Вагану Ананяну (фото)
Документальний фільм присвятили одеському художнику вірменського походження.
Про це Українській Службі Інформації повідомили на Одеській кіностудії.
У четвер, 23 лютого, о 15:00 на Одеській кіностудії відбудеться показ документального фільму «Три могили художника». Стрічку присвятили одеському митцю вірменського походження Вагану Ананяну.
Режисер Арутюн Хачатрян вважає за необхідне насамперед показати свою роботу в Одесі, яка стала ключовим містом у житті Вагана Ананяна, і де він пішов із життя.
Назва фільму має символічне значення. Ваган Ананян, чия особистість і творчість сповнені таємниць, справив величезний вплив на художнє життя Одеси. Однією із загадок його життя є те, що прах його спочиває у трьох містах – Одесі, Таллінні та Єревані. Фільм розповідає про те, як це сталося, і чому робота Вагана так важлива, — йдеться в анонсі.
Ваган Ананян (1959 – 2006) прожив лише 47 років. Він народився в Єревані, де з 1972 по 1976 роки навчався малюнку та композиції у майстерні відомого скульптора Сергія Степаняна. У столиці Вірменії відбулися три перші персональні виставки молодого художника. У 1985-му він переїхав до Таллінна, а через 9 років – до Одеси, де залишився до кінця життя.
У 1996-му відбулася його перша персональна виставка в Одесі, а 2005-го його запросили на Флорентійську б’єнале. Нині його твори знаходяться у приватних колекціях Європи (Швеція, Німеччина, Франція, Італія, Фінляндія, Норвегія, Данія, Голландія, Україна, Естонія), Америки (Канада, США), Австралії та Японії.
Ваган Ананян був борцем за правду і справедливість, брехня була неприйнятною для нього. Його міркування і погляди, представлені у фільмі, зараз, як ніколи, важливі для нас і для України! Розмова про вічні цінності й значимість цієї особистості для Одеси можуть дати новий імпульс нашої стійкості, — зауважують на кіностудії.
Зазначимо, Ваган Ананян звертався до різних тем – філософських, містичних, а в останній період все частіше до біблійних. Його стиль змінювався від дуже жорсткого до по-дитячому наївного, а палітра – від гарячого гранатово-золотистого до прозоро-повітряного блакитного. Сам художник називав свої картини молитвами.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.