На Одещину повертається «корона» та реєструються нові випадки корі та кашлюка
За даними моніторингу одеського обласного центра контролю та профiлактики хвороб за минулий тиждень в області порівняно з попереднім, захворюваність на COVID-19 зросла втричі : 479 випадків проти 157. Також, були виявлені нові випадки захворювання гострими інфекційними вірусними захворюваннями - корі та кашлюка.
Про це повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профiлактики хвороб, передає Українська Служба Інформації.
За даними моніторингу на Одещині триває тенденція до зростання захворюваності на COVID-19.
При чому, як серед дорослих, так і серед дітей. З 5 до 11 серпня, проти першого тижня місяця, ковід було виявлено у 63 дітей проти 18 та у дорослих – 416 проти 139.
Серед дорослих превалювала вікова група 30-64 роки – до 60%. Кількість госпіталізованих хворих на COVID-19 зросла у 3,5 раза – 59 проти 17. Найвищий рівень захворюваності фіксується в Ізмаїльському, Подільському та Одеському районах.
За даними останніх лабораторних аналізів зразків змивів з носоглоток госпіталізованих хворих, які були зроблені «Центром громадського здоров’я МОЗ України», в області циркулюють 5 різних підтипів штаму Омікрон: GS.4.1; GS.4.1.1; JN.1; JN.1.1; JN.1.4.
Також минулого тижня було зареєстровано 2 підтверджених випадки корі.
Нагадаємо, що з початку року всього в області підтверджено 35 випадків кору, у тому числі 22 – у дітей. В Одесі наразі зареєстровано 7 випадків кору, а в Одеському районі – 29, в Ізмаїльському районі – 5, Березівському – один випадок. Переважна кількість — 29 хворих не були щеплені від корі (більшість з релігійних переконань), а мали планову за віком імунізацію лише 6 осіб.
Крім того, зареєстровано 13 випадків підозри на кашлюк, що у 2 рази більше ніж на попередньому тижні, коли таких випадків реєструвалося 6. Наразі в Одеському районі – виявлено 6 випадків кашлюка, Ізмаїльському – 4 та Білгород-Дністровському — 2.
Захворюваність на гострі кишкові інфекції в області, у порівнянні з попереднім тижнем, навпаки знизилась.
Переважна більшість хворих (33%) «труїлися» вдома стравами, які готували з порушенням технології приготування та зберігання. 15% мали кишкові розлади від немитих ягід, овочів та фруктів, 13% «труїлися» гарбузами та динями, по 7% – молочкою та м’ясними продуктами, 4% – вживанням яєць, 2% – було зле від риби. Також деякі хворі мали кишкові розлади через нехтування особистою гігієною та «наковталися» води при купанні в морі.
Серед 287 зареєстрованих хворих з розладами шлунково-кишкового тракту, 284 були обстежені на холеру.
Моніторинг щодо циркуляції холерного вібріона у воді відкритих водоймищ, морській воді в зонах рекреації та стічних водах інфекційних стаціонарів чи відділень проводиться регулярно. Так, минулого тижня було досліджено 77 проб, у тому числі 21 проба – морської води, 23- прісної, 23 проби – стічних вод інфекційних стаціонарів та 8 проб баластних вод.
Холерний вібріон не виділено.
Також, не було зареєстровано випадків сказу серед людей.
Нагадаємо, що з початку року в Одеській області лабораторно підтверджено 100 випадків сказу серед тварин, з них 18 – серед домашніх та 82 – серед диких (лисиці, шакали, дикі коти). Найбільша кількість випадків сказу зареєстрована у Подільському районі – 28, Болградському — 18 та Одеському – 15.
Епідемічна ситуація залишається під контролем.
Раніше на USIonline.com —
Одеська область на першому місці по захворюваності на гострі кишкові інфекції
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.