
На Одещині з початку року зафіксували вже 10 випадків укусів людей кліщами
З початку 2025 року в Одеській області зафіксовано вже 10 звернень громадян через укуси кліщів. Проте, жодного випадку зараження фахівці не виявили.
Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб.
Як повідомили в ОЦКПХ, в Одеській області захворюваність населення на хворобу Лайма реєструється в межах 40-60 випадків щорічно. Всі випадки пов’язані з перебуванням людей у лісопаркових зонах, на схилах уздовж берега моря тощо.
У 2024 році за медичною допомогою звернулися 1124 особи, з яких у 63 випадках було підтверджено інфікування.
За даними World Health Organization (WHO), щороку на інфекції, які передаються кліщами, хворіє від 5 до 12 тисяч європейців. В Україні поширені хвороба Лайма та кліщовий енцефаліт, які трапляються у теплий період року і збігають з активністю іксодових кліщів.
Тому в період активності кліщів фахівці Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб відвідують парки та проводять збір кліщів задля визначення чисельності екземплярів на 1 квадратний метр. Протягом епідсезону дана робота проводиться систематично.
В Центрі нагадали алгоритм дій у випадку, якщо людина виявила на тілі кліща:
- не тиснути;
- не виривати;
- не заливати олією або спиртом.
Потрібно звернутися у травмпункт, де медики допоможуть видалити кліща з тіла і проконсультують щодо подальших дій.
Якщо поблизу немає медичного закладу, потрібно акуратно викрутити кліща з рани обертальними рухами, обхопивши його марлею, або за допомогою пінцета. Потім – продезінфікувати місце укусу будь-яким спиртовим розчином.
Також можна здати кров на антитіла і за потреби пройти імунотерапію.
Переглянути матеріал, підготовлений фахівцями паразитологічної лабораторії Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб, можна тут: surl.li/macolq.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.