На Одещині виставили на приватизацію другий порт «фото»

На Одещині виставили на приватизацію другий порт

Фонд держмайна планує продати майновий комплекс ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». Стартова ціна - 187 млн грн.

Аукціон проводить Регіональне відділення ФДМУ в Одеській та Миколаївській областях, повідомляє пресслсужба відомства.

  • нерухоме майно порту розташоване в Одеській області за адресами:м. Білгород-Дністровський, вул. Шабська, 81 (морський торговельний порт);
  • смт. Затока, вул. Приморська, 1 (порто-пункт «Бугаз»);
  • смт. Затока, бульвар Золотий беріг, 93 (база відпочинку «Прибой»).

До складу обʼєкту входять 9 суден, 4 тепловози, 18 портальних кранів та 47 транспортних засобів (частина транспорту надана в оренду).

Наразі тут проведена повна технічна інвентаризація та зроблені актуальні документи на все нерухоме майно. Хоча це зайняло понад рік, однак майбутній власник чітко розумітиме, що купує, – прокоментував Олександр Славський, начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській і Миколаївській областях.

Попри відсутності можливості судозаходу (через об’єктивні причини) порт працює та займається перевалкою вантажів як «сухий порт».

Як тільки буде можливість приймати торговий флот, підприємство готове буде обробляти вантаж в режимі експорту та імпорту, – додала Оксана Кіктенко, в.о. директора ДП «Білгород-Дністровський МТП».

За 9 місяців 2022 тут перевантажено 272 тис тонн вантажів (що на 270 тонн більше за попередній рік).

Онлайн-аукціон заплановано на 3 березня 2023 року.

Історична довідка

Історія Білгород-Дністровського порту бере початок ще з античних часів. Єдине глибоке місце Дністровського лиману, достатнє для підходу суден до берега, знаходиться якраз біля підніжжя фортеці, на місці нинішніх 1-го та 2-го причалу Білгород-Дністровського порту.

Сучасна історія об‘єкту починається у 60-ті роках минулого століття, коли причали біля Аккерманської фортеці знову набули статусу порту.

Тоді порт обробляв до 2,7 мільйона тонн вантажів — цей рекорд було поставлено 1980 року. Через свої малі глибини Білгород-Дністровський зосередився на обслуговуванні судів класу річка-море та на перевалці деревини, низька щільність якої дозволяла повністю завантаженим судам витримувати допустиме осадження.

У липні 1970 року розпочалася реконструкція портового пункту Білгород-Дністровський.

Вже 28 березня 1971 року у Білгород-Дністровський порт зайшло перше іноземне судно – суховантажне судно «Ропотамо».

Протягом останніх десяти років вантажообіг порту стрімко падав. У 2019 році Міністерство інфраструктури України запропонувало включити три малі порти до переліку малої приватизації, в тому числі в Білгород-Дністровський МПД.

З квітня 2022 року Білгород-Дністровський морський торговельний порт розпочав роботу у форматі транспортно-логістичного центру, що розташований поруч із працюючими Дунайськими портами. Такий центр є митною територією з повним комплексом послуг з обробки вантажів, наразі на території використовуються відкриті вантажні склади, розгалужена система залізничних колій та закрите TIR паркування на 200 автомобілів.

Нагадаємо, вперше в Україні приватизували морський порт «Усть-Дунайськ». Його готові придбати за 201 млн грн. За результатами аукціону найкращу пропозицію серед 8 учасників запропонувало ООО «Еліксир Україна». За інформацією пресслужби Регіонального відділення ФДМУ в Одеській та Миколаївській областях,переможець підписав протокол торгів і має термін оплати до 14 лютого 2023 року.

Раніше на  USIonline.com

Стало відомо, коли приватизують наступний порт на Одещині

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.