На Одещині відкрили соціальні хаби для вразливих сімей (фото) «фото»

На Одещині відкрили соціальні хаби для вразливих сімей (фото)

Два нових соціальних хаби відкрили в місті Татарбунари та у смт Авангард. Ініціаторами проєкту виступили міжнародна благодійна організація СОС Дитячі Містечка та благодійний фонд «Вітрила дитинства».

Про це  Українській Службі Інформації повідомили організатори проєкту.

Ще два безпечні простори, дружні до матері та дитини, відтепер працюють на Одещині. Перший хаб волонтери відкрили у минулому році у селищі Таїрове, він надає послуги більш ніж 300 сім’ям з дітьми.

Соціальний хаб – це місце, насамперед для дітей, облаштоване під їхні потреби. У затишній атмосфері, з уважними вихователями та психологом, діти зможуть перебувати деякий час, поки батьки вирішуватимуть свої справи. 

Маленьким відвідувачам пропонують цікаві заняття, розвивальні ігри, малювання, майстер-класи. А поки діти граються чи навчаються, дорослі можуть отримати допомогу соціального менеджера, юриста, психолога та інші послуги.

Місія цього проєкту – допомога сім’ям з дітьми: як місцевим, так і тим, хто приїхав до нас з інших регіонів, – розповідає Катерина Трапіцина, голова правління БФ “Вітрила дитинства”.

Окрім переселенців, благодійники надають підтримку малозабезпеченим сім’ям, родинам у складних життєвих обставинах, самотнім батькам або матерям та іншим вразливим родинам.

Ми надаємо не тільки гуманітарну допомогу. Це і психологічна підтримка сімей, а ще – організація дозвілля дітей. Вони спілкуються, граються, навчаються.  Наші хаби мають кілька студій, що розвивають творчі здібності дітей: це музична, хореографічна, театральна студія. У нас є заняття з англійської мови, уроки малювання. На ці послуги попит дуже великий, бо сьогодні багато сімей не мають можливості сплачувати додаткові заняття для малечі, – додає  Трапіцина.

 

Олена Царенко разом з чоловіком та двома синами була змушена залишити все та виїхати з окупованого росіянами міста Дніпрорудне Запорізької області. Чоловік Олени 25 років пропрацював на шахті з видобутку руди, Олена за фахом лікарка. У липні 2022-го, практично одразу ж після переїзду до Авангарду, жінка дізналася із соцмереж про місцеву організацію “Вітрила дитинства”. Спочатку водила старшого сина, 7-річного Степана, до психологині. Пізніше хлопчик почав відвідувати безкоштовні заняття з англійської і майстер-класи, організовані благодійниками.  

Йому особливо подобається ходити на англійську, бо він у нас активний – навчається дистанційно у 2-му класі (у своїй школі в Дніпрорудному), але спілкування з дітками замало і для нього ці заняття – як ковток повітря, – поділилася мама.

А на відкриття соціального хабу в Авангарді Олена взяла і молодшого – 1-річного Остапчика.

Ми були на святі і нам, батькам, дуже сподобалось. І меншій дитині також! Остап почувався чудово і 2 години на руки майже не просився»,  – каже Олена і додає: Будемо ходити регулярно поки живемо тут.

Відвідати безпечні простори для малят та батьків, можна вже у трьох громадах Одещини: Таїровській, Татарбунарській та Авангардівській. Адреси та графіки робіт хабів можна дізнатися на сторінці благодійного фонду “Вітрила Дитинства”

СОС Дитячі Mістечка — недержавна благодійна організація, що вже 20-й рік поспіль допомагає дітям-сиротам та сім’ям з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах або мають ризик потрапити в цю категорію. За цей час більше 200 000 дітей та дорослих отримали підтримку від фонду в Україні.

Раніше на USIonline.com

Херсонців знову закликають евакуюватись до Одеси

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.