На Одещині триває безоплатна вакцинація тварин від сказу, але частина господарів проти щеплення (фото) «фото»

На Одещині триває безоплатна вакцинація тварин від сказу, але частина господарів проти щеплення (фото)

Щеплення проводять лікарі 27 районних та дільничих лікарень ветеринарної медицини Одеської області. Щоб спростити процес та вакцинувати більшу кількість тварин медики виїжджають за адресами помешкання хвостатих. Проте не дивлячись на загрозу розповсюдження небезпечної  хвороби, є і є випадки відмови від щеплень господарями, розповідають ветеринари.

Про це розповіли в Держпродспоживслужбі Одеській області.

На Одещині продовжується вакцинальна кампанія домашніх тварин від сказу. За період з 8 по 15 вересня 2023 року від сказу медики вакцинували 18 505 домашніх чотирилапих – зокрема 12 804 собак та 5 690 кішок.

Проте, не дивлячись на ризики розповсюдження хвороби є й ті власники, розповідають медики, які не вважають за потрібним щепити своїх домашніх улюбленців. Таких випадків  у вересні лікарі зафіксували 124.

Як повідомили лікарі, вакцина для профілактики сказу в Одеській області є в достатній кількості.

Сама ж процедура щеплення проводиться безкоштовно. Щоб охопити якомога більше адрес, мобільні групи лікарів виїжджають до домівок тварин, звільнюючи господарів від необхідності везти чотирилапих  до дільничної лікарні ветеринарної медицини.

Інколи ініціаторами колективних щеплень тварин виступають голови сільрад, житлових дачних кооперативів, активні городяни, які допомагають з організацією проведення щеплень на місцях, а також зоозахисники і волонтери, особливо, коли мова йде про вакцинацію безпритульних тварин. На жаль, безхатніх собак і кішок вистачає не тільки в обласному центрі, а й на периферії, – повідомили у відомстві.

Держспоживслужба закликає всіх господарів вакцинувати  своїх тварин. Такі міри безпеки зможуть зберегти їм життя та здоров’я.

Раніше на USIonline.com

Волонтери з Донеччини планують повертатися додому: потрібна допомога одеситів (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.