На Одещині судили кривдників – яке покарання їм призначили «фото»

На Одещині судили кривдників – яке покарання їм призначили

Троє жителів Ізмаїльського району понесуть кримінальну відповідальність за домашнє насильство та непроходження програми для кривдників.

Про це повідомили у поліції Одеської області.

Тридцятирічний чоловік із Вилківської громади знущався з дружини.

Тридцятивосьмирічний чоловік з Кілійської громад через побутові непорозуміння кривдив співмешканку. А 28-річна жителька Ізмаїла пиячила та ображала стареньку матір, з якою разом мешкає.

Правопорушники рідних принижували, лаялися на них, а один чоловік навіть застосовував фізичне насильство.

Потерпілі зверталися по допомогу до правоохоронців, які складали адміністративні матеріали за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно кривдників та проводили з ними профілактичні бесіди.

Суд призначав порушникам покарання у вигляді штрафів та зобов’язав пройти програму для кривдників.

Утім, чоловіки продовжили чинити домашнє насильство, а жінка відмовилася проходити корекційні заходи.

Тож слідчі розпочали кримінальні провадження за статтями 126-1 та 390-1 КК України. Поліцейські зібрали достатньо доказів і висунули фігурантам обвинувачення.

Чоловікам, залежно від скоєного, – в умисному систематичному вчиненні фізичного й психологічного насильства щодо осіб, з якими винні перебувають у близьких відносинах, що призвело до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілих.

Жінці – в умисному ухиленні від проходження програми для кривдників особою, щодо якої такі заходи застосовані судом.

Обвинувальні акти були скеровані до суду.

Матеріали щодо чоловіків суд вже розглянув і визнав обвинувачених винними. Їм призначено покарання у вигляді двох років пробаційного нагляду. Засуджені зобов’язані періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти про зміну місця проживання та роботи.

Поліцейські закликають громадян не терпіти домашніх кривдників. Якщо ви потерпаєте від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства в сім’ї, не замовчуйте, а відразу звертайтеся по допомогу до територіального підрозділу поліції або телефонуйте на спецлінію 102. Цілодобову консультацію та підтримку постраждалим надають на урядовій гарячій лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номерами 1547 та 116-123. Також інформацію щодо домашнього насильства, підтримку та допомогу в цьому питанні надасть чат-бот МВС police_helpbot.

Раніше на  USIonline.com

У кожному третьому випадку від домашнього насильства страждають літні люди

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.