
На Одещині почастішали афери з квартирами: як вберегтися
Через російське вторгнення чимало переселенців шукають житло, чим користуються шахраї.
Про це розповів начальник відділу розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів Слідчого управління ГУНП в Одеській області Вадим Зелінський.
Частіше за все аферисти орудують на платформах для розміщення оголошень про товари і послуги в інтернеті. Під приводом здачі в оренду житла шахраї просять скинути перший платіж або певну частину від вартості оренди. Але, приїхавши на місце, орендар дізнається, що в оселі або вже проживає хтось інший, або оголошення дійсно було, але вже давно не актуальне.
В жодному разі неможна пересилати гроші наперед, попереджає Вадим Зелінський.
Необхідно самому приїхати в той населений пункт, в якому ви плануєте зняти житло, і особисто зустрітися з орендодавцем та розрахуватися за оренду або попросити друзів, знайомих чи близьких перевірити наявність житла наживо, – відзначив він.
Якщо ж ви все-таки стали жертвою шахраїв, треба:
- звернутися до банку й попросити скасувати операцію й заблокувати вашу картку;
- зібрати всю наявну інформацію про шахраїв (номери телефонів, банківських рахунків) і передати за номером 102 і на гарячу лінію управління боротьби з кіберзлочинністю.
Також бажано, щоби потерпілий звернувся до банку й отримав рух коштів на своєму рахунку – це полегшить роботу правоохоронцям.
Раніше на USIonline.com —
Наживалася на переселенцях: в Одесі затримали квартирну шахрайку
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.