На Одещині налагодили велике незаконне виробництво цигарок: арештовано продукцію та обладнання на 150 млн «фото»

На Одещині налагодили велике незаконне виробництво цигарок: арештовано продукцію та обладнання на 150 млн

Вже йде вилучення 1,2 млн пачок тютюнових виробів, ринковою вартістю 70 млн грн. На них є акцизні марки з ознаками підробки. На вилученному обладнанні можна виготовляти 3000 цигарок в хвилину, що становить понад 2 млн пачок в місяць.

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Детективи Бюро економічної безпеки України проводять невідкладні слідчі дії у складських приміщеннях в Одеській області. Вже встановлено, що службові особи компаній, використовуючи підконтрольні їм підприємства, налагодили незаконне виробництво цигарок відомих торгових марок з підробленими марками акцизного податку.

Наразі здійснюється вилучення понад 1,2 млн пачок цигарок, ринковою вартістю 70 млн грн. Тютюнові вироби були оклеєні марками акцизного податку з ознаками підробки. Наразі вже проведена експертиза цих акцизних марок, яка засвідчила, що вони не відповідають контрольним примірникам.

До проведення обшуків залучено експерта КНДІСЕ та відібрано зразки тютюнових виробів для проведення комплексної (хімічної та товарознавчої) експертизи. Співробітники БЕБ вилучають тютюнову сировину вагою майже 20 тон, орієнтовною вартістю 10 млн грн.

Крім того, на складах було виявлено обладнання, що забезпечує масове виготовлення тютюнових виробів, 2 лінії для їх пакування та інші необхідні компоненти. Зокрема, на такому обладнанні в середньому можна виготовити 3000 цигарок в хвилину, що становить понад 2 млн пачок в місяць. Оціночна вартість обладнання та компонентів для виробництва цигарок – 70 млн грн.

За підрахунками фахівців БЕБ, орієнтовні збитки від несплати податків цими компаніями становлять 90 млн грн в місяць. Незаконне виробництво тютюнових виробів припинено.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені за ч. 1 ст. 199 КК України (виготовлення, зберігання, збут підроблених марок акцизного податку) та ч. 2 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення тютюнових виробів) здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Раніше на USIonline.com

На Одещині прикордонники вилучили понад 4 тис. пачок контрафактних цигарок (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.