На Одещині фіксують високий вміст формальдегіду у повітрі – чому це небезпечно та який є захист «фото»

На Одещині фіксують високий вміст формальдегіду у повітрі – чому це небезпечно та який є захист

В Україні середньодобова гранично допустима концентрація (ГДК) формальдегіду встановлена на рівні 0,003 мг/м3. Одеса та Миколаїв – міста, в яких середньодобові концентрації часто вищі за 2,5 ГДК.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу з посиланням на дані, отримані з пунктів гідрометеорологічних спостережень ДСНС за 2023 рік.

Формальдегід – це безбарвний газ з різким неприємним (важким, задушливим) запахом. Зростання його концентрації у повітрі пов’язане з промисловим виробництвом, особливо деякої хімічної продукції.

Сполука є токсичною: прийом внутрішньо 60-90 мл є смертельним. Симптоми отруєння: блідість, занепад сил, несвідомий стан, депресія, утруднене дихання, біль голови, нерідко судоми.

При тривалому впливі помірних концентрацій формальдегіду можуть розвиватися респіраторні проблеми та виникати алергічні прояви. У великих концентраціях формальдегід може збільшувати ризик розвитку ракових утворень дихальних шляхів. Дитячий організм ще більш чутливий до шкідливого впливу цієї сполуки.

Захистом від сполуки є дерева, тому чим більше їх у нашому регіоні, тим краще.

Дерева знижують рівень формальдегіду в повітрі шляхом очищення повітря від забруднювачів.

Дерева поглинають формальдегід своїми листям, стовбурами та корінням, а також перетворюють його на безпечні речовини за допомогою фотосинтезу та метаболізму.

За даними досліджень, дерева можуть знизити концентрацію формальдегіду в повітрі на 7-23%.

Раніше на USIonline.com

Питна вода, радіаційний фон, забрудненість повітря: на Одещині провели моніторинги якості навколишньої середи

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.