На Одещині чиновники і підрядники наживалися на школярах і хворих: подробиці (фото) «фото»

На Одещині чиновники і підрядники наживалися на школярах і хворих: подробиці (фото)

Правоохоронці встановлюють розмір збитків, завданих державі.

Про це повідомили в обласному управлінні СБУ.

Слідство вважає, що схему ще у 2021 році організував директор одного з клінічних санаторіїв Одеси. Він залучив до злочинної діяльності чиновників одного з підрозділів обласної адміністрації та бізнесменів. Разом вони прописали умови, потрібні для перемоги афілійованої фірми у тендері на будівництво та ремонт закладів освіти.

Підрядник мав капітально відремонтувати приміщення одного з комунальних ліцеїв та психоневрологічного будинку-інтернату. Роботу в повному обсязі не виконали, натомість, завищили обсяги та вартість будматеріалів, обладнання і самих робіт. Частину отриманих з обласного бюджету коштів зловмисники, за даними спецслужби, просто привласнили.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів правоохоронці виявили чорну бухгалтерію, печатки, комп’ютерну техніку і мобільні телефони із доказами протиправної діяльності.
Організатору оборудки, двом його подільникам та керівнику підрозділу облдержадміністрації повідомлено про підозри у вчиненні злочинів, передбачених ст.191 та ст.358 Кримінального кодексу України (привласнення і розтрата майна, підробка документів). За даними ЗМІ, йдеться про керівника департаменту освіти та науки Одеської обласної військової адміністрації Олександра Лончака.

Вироком суду директора підрядної фірми визнано винним за ч.2 ст.205-1 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво).

Раніше на USIonline.com

Чиновники одеської мерії наживалися на ремонті будинків: що відомо

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.