
На Одещині через дії людей, продовжує гинути річка Хаджидер
Річки Хаджидер (у перекладі з тюркської — «гірка річка») і Алкалія ще донедавна живили Тузлівські лимани прісною водою, підтримуючи екосистему нацпарку. Після зведення греблі та обмеження водотоку їхнє існування опинилося під загрозою. Заплаву додатково засмічують гноєм, тепличними та будівельними відходами.
Про це написав еколог Іван Русєв у Facebook.
Раніше річка Хаджидер протікала через село Дивізія широкою заплавою, з красивими меандрами. У радянські часи у заплаві всієї річки вбивали меандри і каналізували її, щоб основну частину заплави перетворити на сільгоспугіддя. А саме: звели греблі висотою 1,5 метра та проклали лише дві вузькі труби загальним діаметром у два метри, після чого водообмін значно ускладнився.
А зараз під час війни в межах нацпарку, на державних землях водного фонду заплави, річку «добивають» масштабним забрудненням: сміттям від теплиць, гнієм від худоби кошар яки розташовуються прямо на березі річки, та масштабними об’ємами будівельного сміття.
Місцева влада громади під керівництвом Валентина Скалозуба закриває очі на знищення краси місцевості і основи життя мешканців і не реагує на приписи служби держохорони нацпарку з наведення порядку. Держекоінспекція теж виїжджала на фіксацію порушень, але безрузультативно. Тим часом на фоні мальовничої й неймовірно красивої та широкої заплави, річка Хаджидер вмирає, – написав Іван Русєв.
Раніше на USIonline.com —
На Тузлівських лиманах йде боротьба за порятунок малих річок від знищення (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.