На Одещині 20 тисяч споживачів вранці залишились без електроенергії «фото»

На Одещині 20 тисяч споживачів вранці залишились без електроенергії

На ранок електрику вдалось повернути в понад 400 тисяч домівок жителів Одеси та області.

Про це повідомляє ДТЕК Одеські електромережі та Одеська ОВА.

Мешканці Одеси та області можуть повторно лишатися без світла, якщо не ощадливо споживати електроенергію. Одночасне ввімкнення енергоємних приладів приводить до перевантаження розподільчих мереж. Через те, що інфраструктура електромереж зазнала значних пошкоджень через ворожі обстріли, електромережі не витримують значного навантаження та відбуваються аварії, зазначили в ДТЕК.

У суботу вранці, 19 листопада, в Одеській області та в Одесі без світла знову лишилося близько 20 тисяч клієнтів.

Цілодобово 55 аварійно-ремонтних бригад ДТЕК Одеські електромережі працюють та роблять все можливе, щоб повернути світло в домівки клієнтів міста та області, — повідомляє ДТЕК.

Щоб уникнути аварій, а також підтримати енергетиків, людям радять:

  1. Якщо зникло світло через стабілізаційне чи екстрене відключення – вимкніть від мережі всі енергоємні прилади: пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити.
  2. Після того, як з’явилось світло, одночасно не включайте всі енергоємні прилади (обігрівачі, бойлери, електроплити, електрочайники тощо). Якщо у вас вдома декілька енергоємних приладів, обмежтесь включенням в мережу тільки одного.
  3. Енергоємні прилади, які мають таймери включення, запрограмуйте на роботу в нічний час з 00.00 до 06.00 ранку.
  4. Споживачам, які мають в користуванні електродвигуни і насосні станції, рекомендують їх відключати від мережі. Включати їх в мережу за 20-30 хвилин радять після появи електроенергії.
  5. Бізнес-клієнтів просять відмовитись від використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.

За словами директора департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОВА Антона Шалигайло, наразі продовжується робота з відновлення електропостачання абонентів, які тривалий час були без світла. На ранок електрику вдалось повернути в понад 400 тисяч домівок Одеси та області.

Проте, проблема в енергосистемі нікуди не зникла та потребує значних зусиль для стабілізації. Є випадки, коли після подачі довгоочікуваного світла більшість з нас намагається одразу його максимально використовувати в побуті, що в свою чергу призводить до перенавантаження енергообладнання будинків – вимикаються запобіжники, виходять з ладу вимикачі та навіть горять щитові. В таких випадках світло знов зникає, але вже з інших причин, — підкреслив Антон Шалигайло.

Раніше на  USIonline.com

Сьогодні в усій країні діють планові відключення електрики

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.