На мера Одеси дуже скаржаться: місто треба очистити від російських вивісок «фото»

На мера Одеси дуже скаржаться: місто треба очистити від російських вивісок

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повторно звернувся до одеського міського голови Геннадія Труханова щодо необхідності демонтажу вивісок, табличок, інших носіїв інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами, які розміщені лише недержавною мовою.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з посиланням на сторінку Тараса Креміня у Facebook.

Одеську мерію просять внести зміни у правила благоустрою міста щодо встановлення вивісок та подібних конструкцій лише державною мовою з можливістю (за потреби) дублювання іншими мовами.

Тарас Кремінь скаржиться, що такий лист був надісланий меру Одеси ще в лютому 2022 року, проте жодної реакції та відповіді немає.

Уповноважений із захисту державної мови нагадує, що з 16 січня 2020 року відповідно до статті 32 Закону «Про державну мову» вся реклама має бути виконана українською мовою.

Однак, на адресу Тараса Креміня продовжують надходити численні звернення та повідомлення щодо порушень чинного законодавства на території Одеси.

Також це підтверджується і моніторингом, проведеним одеськими активістами, який показав, що зі 150 перевірених ними магазинів, кожен другий порушує мовне законодавство.

Ситуація щодо дотримання мовного законодавства в Одесі вкрай обурлива і несприятлива ще й у світлі того, що влада рф використовує російську мову як один із інструментів геополітичної експансії. Мовне питання є одним із головних у веденні російською федерацією війни проти України. Отже – розміщена з порушеннями зовнішня реклама на вулицях і проспектах наших міст повинна бути прибрана. Це – вимога Закону. Це – вимога часу. Це – одна із запорук перемоги України, – переконаний Тарас Кремінь.

Раніше на  USIonline.com

Зеленський просить перевірити діяльність мера Одеси

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.