На конкурсі проєктів одесити показали машинне «око», робота-бармена та рукавичку для ігор (фото) «фото»

На конкурсі проєктів одесити показали машинне «око», робота-бармена та рукавичку для ігор (фото)

Днями в Одесі відбувся студентський хакатон Fresh Air. Подію організували Інститут Штучного Інтелекту та Робототехніки НУ «Одеська політехніка» та Odesa IT Family. Захід був присвячений проблемам українців під час війни. Участь у хакатоні взяли 24 команди онлайн та офлайн з різних міст країни.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

«Нестандартні задачі – нестандартні рішення»

Учасники презентували проєкти, які спрямовані на допомогу переселенцям, бізнесу, медицині, пожежогасінню та іншим напрямкам. Так, команда «Клеріті» запропонувала ідею платформи, на якій людина може залишити заявку, а волонтери її побачать і нададуть допомогу. Інші учасники презентували систему контролю пожежної безпеки для держорганів та підприємств. Машинний зір допоможе раніше побачити осередок займання і передати сигнал. А студент з юракадемії показав, як можна переосмислити збори й вибудувати нову тактику роботи з блогерами. Крім верифікації, він запропонував створити систему мотивації для донорів.

На хакатонах нестандартні завдання отримують нестандартні рішення, — зазначає регіональний директор ІТ-компанії EPAM Сергій Гаращук. — Ми бачимо багато нових напрямків, які народилися під час повномасштабної війни: Defence Tech, обробка великих обсягів даних, стрімкий розвиток кібербезпеки. Зараз ми використовуємо ці напрацювання, щоб захиститися від агресії, але після перемоги їх можна адаптувати до  цивільного життя. Наприклад, дрони потрібні будуть для обробки врожаю на полях чи у контролі будівництва.

«Рука» для хірургії та електронний гід  

Брали участь у хакатоні й молодші таланти, пропонуючи проєкти для інших сфер життя. Старшокласник одеського ліцею Іван Свідов презентував туристичний застосунок, який за фотографією визначає міську пам’ятку та знаходить інформацію про неї.

До повномасштабної війни Одесу щорічно відвідували 3 мільйони туристів. Зараз цей показник на позначці в мільйон, але після закінчення воєнних дій цифра зросте у 2,5 раза і туристичний ринок оживе, — описує перспективи Іван.

Оплески зірвав 14-річний одесит, який презентував рукавичку для комп’ютерних ігор. Якщо аналоги на ринку коштують від 20 тисяч гривень, то цю модель можна зібрати за 400 гривень. «Не дамо монополістам забрати наші гроші», — заявив юний винахідник.

Фаворити хакатону

Щодо переможців, то третє місце посіла команда «ROBO TEAM» з Одеської політехніки, яка показала роботизовану руку з технічним зором. Маніпулятор розпізнає об’єкти за формою та розмірами.

Нашу руку можна використовувати у різних сферах: сортувати агропродукцію чи сміття, залучити у роботизованій хірургії чи навіть розливати коктейлі у барі. Не виключаємо створення робота-бармена, зазначають розробники.

Друге місце посіла команда KNESS з вінницького університету. Студент Андрій Мурсій презентував рішення для рекрутерів — програму на базі ШІ, яка виконує рутинну роботу і допомагає знайти кандидата швидше та ефективніше.

Переможцем стала команда «Периметр» з Одеської політехніки, яка запропонувала систему для автоматизованого відстеження транспортних засобів.

Ще одна команда одеситів, яку відзначили партнери заходу, презентувала застосунок Univera. Він розроблений для полегшення комунікації між вишем та студентами. Програма дозволяє переглядати розклад занять, отримувати повідомлення від деканату, обирати студентську раду та має інший функціонал. Наразі застосунком користуються у 80 вишах країни понад 15 000 студентів. Проєкт схвалений Міністерством освіти та має інтеграцію з застосунком Дія.  

Раніше на USIonline.com

Одеський бізнес переїздить з міста в область

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.