
На касці вушка, у серці – сталь: історія прикордонниці, яка керує дроном (фото)
У військовій справі важлива кожна деталь - пильність, відповідальність та розрахунок. І навіть коли на шоломі є милі вушка, це не змінює головного. Анастасія Совенко - єдина прикордонниця у Південному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України, яка стала оператором БПЛА. Службу вона несе на одному із прикордонних підрозділів Могилів-Подільського загону.
Її історію розповіли у Південному регіональному управлінні Держприкордонслужби України.
Я призвалась у 2022 році за покликом серця. Чоловік вже служив, тоді він воював у Маріуполі. Після його поранення і реабілітації зрозуміла, що теж хочу приносити користь для держави. І хоча він хвилювався і довго відмовляв мене, я все ж таки наполягла на своєму виборі і жодного дня не пошкодувала, – розповідає Анастасія Совенко.
Шлях був непростим. Спочатку вона потрапила на посаду кухаря, але відразу зрозуміла: її місце там, де необхідна мобільність, динаміка та швидкість прийняття рішень. Отримала сертифікат оператора БПЛА, і вже понад півтора року її дрон піднімається в небо над кордоном.
Цікавим є те, що Настя вже передає свій досвід та знання хлопцям, які тільки починають опановувати цю спеціальність. Попри зібраність, рішучість та повну готовність, вона не втрачає свою жіночність та індивідуальність і на службі. Її шолом із вушками – це не просто елемент екіпірування, а й спосіб демонстрації того, що навіть у пікселі можна виглядати стильно.
Разом із чоловіком, начальником кінологічного відділення на тому ж підрозділі, вони щодня доводять: коли серце б’ється в одному ритмі, немає нічого неможливого.
Ми виїжджаємо разом у групі реагування. Іноді мені доводилось коригувати його дії під час завдання: «я бачу з повітря – біжи туди!». І хоч як би не старались, ми не можемо відокремити службу від сім’ї, бо живемо цим, – розповідає прикордонниця.
Настя зізнається, що не розуміє, чому так мало жінок обирає таку важливу справу, як керування дроном. Вона переконана: потрібно не боятись, рухатись вперед і не зважати на стереотипи щодо «нежіночої» професії. Її історія – чергове нагадування, що хоробрість та рішучість не має гендеру.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.