На Дунаї планують побудувати плавучу селекційну станцію осетрових риб (фото) «фото»

На Дунаї планують побудувати плавучу селекційну станцію осетрових риб (фото)

Велике селекційне судно, яке зможе забезпечити відновлення популяції осетрових, планують побудувати у Відні. Нагадаємо, що ці види риб нині знаходяться на межі вимирання і відносяться до рідкісних. Заходи щодо збереження червонокнижних видів осетрових регулярно проводять й на Одещині.

Як повідомили в Одеському рибоохоронному патрулі, на плавучому селекційному судні планується розвести близько 1,6 мільйона осетрових риб.

Відновленню популяції осетрових та забезпеченню охорони їхніх оселищ на Дунаї сприяють вчені, представники міжнародних організацій та співробітники водної поліції. Минулого тижня до Рибоохоронного патруля у місті Вилкове з робочим візитом завітали представники Всесвітнього фонду дикої природи WWF-Україна. В рамках проєкту IFE-Boat 4 Sturgeon фахівці обговорили заходи, які допоможуть врятувати чотири види осетрових (руський осетр, стерлядь, севрюга та білуга), що залишилися в Дунаї.

Зазначимо, на сьогодні всі види осетрових, що трапляються в українських водах, є рідкісними та занесені до Червоної книги України. Нині вони знаходяться у найбільшій небезпеці з-поміж інших видів риб. Так. п’ять з шести видів осетрових, що мешкають у ріці Дунай, віднесені до категорії видів, що знаходяться під загрозою зникнення. Осетри грають важливу роль у водних екосистемах, а найбільшу загрозу для них становить браконьєрство, забруднення вод і руйнування природних місць проживання. Окрім того, виживання осетрів загрожує втраті середовищ існування і порушення нерестової міграції.

Оскільки осетри не розмножуються щороку та досягають зрілості пізно, вони особливо вразливі до зазначених загроз. Навіть за найсприятливіших умов відновлення їхньої популяції займе багато років, – зазначили у рибоохоронному патрулі.

Головна мета проєкту FE-Boat 4 Sturgeon – інформувати людей про наявність проблеми та розповідати про важливість збереження популяції осетрових на території України. Тому сьогодні українські фахівці об’єднують зусилля у заходах охорони цих риб.

Нагадаємо, в Одесі на Миколаївській дорозі діє осетриний комплекс, який вирощує осетрових.  Крім того, Мінагрополітики зараз активно працює над створенням аквакультурних осетрових ферм на території України, щоб забезпечити рибалок альтернативним джерелом доходу та подолати браконьєрство осетрових видів риб заради чорної ікри, що є основною причиною їхнього загрожуваного статусу.

Раніше на  USIonline.com

Попри війну у водойми Одещині за рік вселили рекордні 189 тонн молоді риби (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.