На четвертому саміті Кримської платформи обговорювалися санкції щодо рф – Февзі Мамутов «фото»

На четвертому саміті Кримської платформи обговорювалися санкції щодо рф – Февзі Мамутов

Саміт стартував у Києві, 11 вересня - платформа, як зазначив президент України Володимир Зеленський, зміцнила увагу світу до захоплення Криму. Нагадаємо, до заходу долучилися понад 60 учасників. Це президенти, прем'єр-міністри та інші високопосадовці.

Про це Українській Службі Інформації повідомив учасник заходу, голова громадської організації «Кримські татари Одещини» Февзі Мамутов

На фото: Февзі Мамутов

 

Цього разу з міркувань безпеки усі зустрічі проходили у закритому режимі, без журналістів. Тож деталей з полів саміту медіа мають небагато.   

Зважаючи на широке представництво іноземних держав, обговорення санкцій мало велике значення.

Заразом детального плану у публічний простір представлено не було, – зауважив наш співрозмовник. 

Серед інших питань вже традиційно обговорювалися стратегії реінтеграції окупованих територій, повернення цивільних українських бранців, успіхи ЗСУ у Чорному морі, особливо біля Криму, захист неба та портової інфраструктури. Весь дискурс був об’єднаний однією темою – територіальна цілісність України. А на звільнення полонених, зокрема, звернув увагу президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган у своєму відеозверненні. Він вже вкотре підтвердив підтримку його державою повернення Україні окупованого півострова.   

Початку четвертого саміту Кримської платформи передувало відкриття у Києві національного меморіалу, присвяченого вшануванню трагедії кримськотатарського народу. Символічно, що місцем його розташування було обрано колишній сквер чекістів.

Це означає, що на місці, де стояв пам’ятник катам, тепер перебуває монумент їхнім жертвам, і весь світ бачить, як Україна ставиться до свого корінного народу, до своїх ресурсів, якими є у тому числі її території, – наголосив Февзі Мамутов. 

Додамо, головна інтрига вчорашнього дня так і залишилися нерозкритою: чи дали США дозвіл Україні завдавати удари по території ворога своїми далекобійними ракетами. Саме це анонсували ЗМІ напередодні саміту Кримської платформи. На захід до Києва з візитом приїхав держсекретар Сполучених Штатів. Чи обговорював з українським президентом Володимиром Зеленським  Ентоні Блінкен історичне рішення, залишилося невідомим.    

Разом із тим, пролунали під час четвертої Кримської платформи і важливі для України новини. Прем’єр-міністри Хорватії та Латвії оголосили про нові пакети військової допомоги.  

Цього разу Кримська платформа зібрала понад 60 президентів, прем’єр-міністрів різних держав світу та інших високопосадовців.