МЗС припинило оформлення документів чоловікам призовного віку за кордоном, крім довідок для повернення в Україну
Від сьогодні всі дипломатичні установи України за кордоном, за дорученням Міністерства закордонних справ, призупиняють надання та вчинення консульських послуг чоловікам від 18 до 60 років, які мають громадянство України та перебувають за кордоном. Починаючи з 23 квітня можливо буде лише оформити документи для повернення в Україну.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
Загальними для всіх консульських установ переважно є паспортні, нотаріальні послуги, узаконення документів, питання громадянства тощо. Тож, чоловіки, які знаходяться за кордоном і у яких закінчується термін дії закордонного паспорта України, отримати новий не зможуть, чи, наприклад, буде неможливо доручення на здійснення будь-яких дій, яке прирівнюється до нотаріального посвідчення і таке інше.
У зв’язку з широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, – йдеться у листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги.
МЗС видало наказ, посилаючись на пункти 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» до отримання додаткових роз’яснень щодо порядку застосування положень нового закону про «мобілізацію», який набуде чинності у травні.
Пункт 6 статті 8 закону «про воєнний стан», на які посилається МЗС передбачає встановлення у порядку, визначеному Кабміном України, особливий режим в’їзду і виїзду, обмеження пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів, а пункт 16 цього ж закону дозволяє забороняти громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку у Мініоборони України, СБУ чи Службі зовнішньої розвідки України, змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара або керівника відповідного органу СБУ чи Служби зовнішньої розвідки України та обмежувати проходження альтернативної (невійськової) служби.
Норми ж нового закону «про мобілізацію» передбачають необхідність чоловікам призовного віку уточнити відомості про себе, в тому числі й місце фактичного перебування. Що, для ухилянтів, які незаконно втекли за кордон, стає проблемою.
Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно, – написав голова МЗС Дмитро Кулеба в Х.
Тож, з 23 квітня на невизначний період українці призовного віку, які знаходяться за кордоном не зможуть отримати жодних консульських послуг у представництвах України, крім документів для повернення в Україну.
Консульства України за кордоном вже повідомили про це своїх сайтах.
Раніше на USIonline.com —
Верховна Рада ухвалила новий закон про мобілізацію: терміни демобілізації в ньому не передбачаються
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.