Мистецтво під обстрілами: одеська команда створює фільм про оперу «Катерина» (відео)
Проморолик історичної документальної стрічки про те, як Одеський театр опери та балету готує прем'єру під обстрілами, показали автори у facebook. Це історія про працю надзвичайно талановитих та сміливих людей, які не втрачають жагу до життя та мистецтва. Відео озвучено англійською - з цім допоміг відомий британський актор; є українські субтитри.
Промо опублікував сопродюсер стрічки Владислав Маслов.
За його словами, він разом з командою Fixers UA, які займаються зйомками у гарячих фронтових точках, вирішили зняти історичну документальну стрічку. Це фільм про те, як одеська Опера готує прем’єру неординарної вистави під час війни. До речі, «Катерина» — це перша опера, яку театр замовив за часів Незалежності.
Це наймасштабніша постановка, що побудована на суто українському мелосі, який перекладено симфонічною мовою. Але особливе в ній зараз – історії та події, що розгортаються навколо. Про тих, хто працював, коли Опера була оточена барикадами. Про артистів та співпрацівників, що пішли в армію. Про тих, хто копав пісок в яхт-клубі, плів захисні сітки, про волонтерів в теробороні. Про репетиції оркестру та балету у бомбосховищі тощо. Цей фільм має стати дійсно унікальним історичним документом, — написав сопродюсер Владислав Маслов.
Важлива деталь – проморолик озвучено англійською, а субтитири зроблені українською.
Автор концепції відео Артем Цинський повідомив кореспонденту УСІ, що завдання команди — не тільки розрекламувати оперу, а й зацікавити продюсерів — українських і світових.
Міжнародна спільнота має знати, як твориться українське мистецтво у воєнний час. Це відео – превью до майбутнього документального фільму з робочою назвою «Катерина. Мистецтво під обстрілами». У тизері ми вирішили показати декілька часових пластів: як Оперний театр жив до війни, як він пережив початок повномасштабного вторгнення Росії та як він починає оживати зараз. Це проявилось і у символічній корекції кольорів у відео. У першій частині все яскраво, у другій – ніби з усієї країни зникли фарби, а у третій – кольори починають до нас поступово повертатися. Директорка одеської Опери Надія Бабіч відразу підтримала нашу ініціативу та пообіцяла усіляку допомогу у зйомках, — розповів Артем Цинський.
Він також зізнався, що коли приступав до монтажу промоверсії, єдиної концепції відео не було.
Знаєте, коли збираються три режисера — дуже складно домовитись, адже у кожного своє бачення. Обрали та звели музичний матеріал. Закадровий голос спочатку був жіночім, його для нас записала Єлизавета Кісельова – акторка та співачка студії «Голос Джельсоміно». Зібрали з різних джерел фото і відео та приступили до монтажу. Чорнову версію відео скинули на перегляд друзям та колегам, щоб дізнатися чи у правильному руслі ми рухаємось. Коли цей матеріал побачив Еліот Леві — британський актор та лауреат премії Лоуренса Олів’є, він був у захваті та погодився озвучити тізер. Знову декілька годин монтажу аудіо та внесення правок до відеоряду і… Що у нас вийшло, ви бачите самі, — ділиться історією створення Артем.
Історія самого створення опери на сцені театру і захоплююча, і водночас реалістична до мурах на шкірі.
З Харкова під бомбами вивозили костюми для масовки. Хореограф-постановник служить в теробороні під Києвом. Люди мистецтва сміливо захищають Україну, щоб якомога найшвидше повернутись до звичайного життя під мирним небом.
Зазначимо, зараз команда подається на різні стипендії, щоб отримати кошти на зйомки стрічки.
Фото з репетицій – Дмитро Скворцов
Раніше на USIonline.com —
В Одесской опере состоится премьера самой масштабной постановки (фото, аудио)