Мисливський скандал в Одеській ОВА: боротьба зі сказом чи забаганки можновладців (фото) «фото»

Мисливський скандал в Одеській ОВА: боротьба зі сказом чи забаганки можновладців (фото)

В Одеській області вирує скандал через формування бригад для відстрілу диких тварин у рамках кампанії боротьби зі сказом. Активісти вважають, що всю цю історію вигадали лише для того, аби задовольнити VIP-любителів постріляти. Щоби спростувати це, в ОВА скликали брифінг. Без скандалу не обійшлося.

На брифінгу побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Нагадаємо, 16 лютого Одеська ОВА оприлюднило повідомлення про те, що станом на 16.02 Держпродспоживслужба в області виявила 23 заражені лисиці, що несуть потенційну небезпеку як для людей так і домашніх тварин. У зв’язку з цим ОВА та ОСУВ «Дунай» видали спільний наказ, яким зобовʼязали мисливські угіддя на території Одещини сформувати бригади для знешкодження хижих тварин, що можуть нести небезпеку. Перелік осіб у бригадах визначається керівниками мисливських угідь відповідно до дозвільної документації на необхідну для відстрілу зброю. Втім, як раніше вже повідомляла УСІ, до однієї з бригад потрапили зокрема, колишній очільник області Сергій Гриневецький з братом і зятем Григорієм Мельниченком, а також батько останнього. Родина Мельниченків неодноразово потрапляла у скандали з національним парком «Тузлівськи лимани». Є у списках й інші впливові особи.

Головний ветеринарний інспектор Одеської області Руслан Ахмадуллін пояснив, що якщо у 2022 році в Одеській області було зареєстровано 15 випадків сказу, то наприкінці 2023 року – вже 97. За його словами, існує чотири способи боротьби зі сказом у диких хижаків – це пероральна вакцинація, щеплення проти сказу домашніх тварин, депопуляція переносників вірусу та обізнаність громадян. За словами ветеринарного інспектора у 2023 рік була проведена пероральна імунізація на Одещині – тобто по області розкидали майже 228,5 тис. приманок з вакциною, на площі більш ніж 9 тис. кв. км. Близько 400 домашніх тварин отримали щеплення. В 2024 році планується на території Одещини розкласти близько 600 тис. приманок з вакциною від сказу.

Руслан Ахмадуллін

Після доповіді ветінспектора у еко-активіста Владислава Балінського постало питання щодо необхідності створення мисливських бригад для відстрілу, якщо пероральна вакцинація йде за планом та в таких великих масштабах. На що доповідач, пояснив, що необхідно зробити «контрольний відстріл», щоб побачити результати дії вакцини на лисиць та шакалів. На питання, скільки повинно залишитися лисиць, він відповів «0,5 — 1 голова на тисячу гектарів». Також Ахмадуллін розповів, що станом на сьогодні до Одеської лабораторії на дослідження поступила 131 вбита лисиця, у 23 з яких виявили сказ.

Балінський, у свою чергу, обвинуватив інспектора у маніпуляціях.

Владислав Балінський

Владислав Балінський

По-перше, в наказі Трощенка і Кіпера сказано про саме регулювання чисельності, а представник Держпродспоживслужби казав про «діагностичний» відстріл. Це зовсім різні взаємозаперечні заходи. Тому що якщо відбувається імунізація, тобто пероральна вакцинація, то потім не можна проводити це дослідження, бо результати будуть невірними, – каже Балінський.

Крім того, активіст зазначив, що самі чиновники підтверджують факт, що імунізація не проводилась ані на території Нижньодністровського національного парку (хоча там є чотири мисливських угіддя), ані на території Тузлівських лиманів.

Тому постає питання, а де ж ділися кошти, які виділялися на цю імунізацію, тому що ми чули — 40 гривень кожна привада коштує. Тобто, це багато грошей. І ось коли ми ставимо питання саме про кошти, то ми бачимо, що саме в Одеській області взагалі всі заходи – це імітація, – стверджує Балінський.

Активіст відзначим, що під час брифінгу не почув жодної агрументованої відповіді на поставлені запитання.

Начальник Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Олег Ткач вказав, що на меті відстрілів є регулювання чисельності тварин. Але саму чисельність він точно не назвав.

Олег Ткач

На думку Балінського, йдеться не про регулювання чисельності, а про вбивство тварин. За його словами, 99% зараження на сказ стається саме від свійських тварин. Тому вакцинацію перш за все необхідно робити домашнім котам та собакам і саме цим повинна займатися Держпродспоживслужба.

Але ми не бачимо ніде інформаційної компанії про сказ, про вакцинування. Тобто, ми таким чином можемо дійти до висновку, що це суто лобістська компанія для задоволення потреб полювання, – вважає екоактивіст.

Активіст Дем’ян Ганул, який також прийшов на брифінг, звернув увагу на іншу проблему — на те, що, як озвучили спікери на брифінгу, дозвіл на відстріл диких тварин, отримали близько 800 людей.

Це мисливці зі зброєю і тільки 10% мали відношення до АТО, до війни з росією. А всі інші — не доцільні до цієї історії. Але ж підготовленні, зі зброєю, з уміннями і навичками будуть ходити по Одеській області та стріляти, – сказав Ганул.

Дем’ян Ганул

Також він наголосив, що Одеська область межує з підконтрольним росії Придністров’ям.

Там бувають ДРГ групи, перестрілки на кордоні. І тому, як прикордонникам не прийняти мисливців за ДРГ, я не розумію. Тому що вони можуть почути постріли і відповісти. Будуть стріляти, можуть бути жертви. Це питання безпеки, – вважає Ганул.

Раніше на  USIonline.com

Екс-голова Одеської області та його скандальний родич відстрілюватимуть шакалів і лисиць: що відбувається

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.