Музика, створена на касетному снаряді «Ураган»: український композитор випустив креативний альбом (фото) «фото»

Музика, створена на касетному снаряді «Ураган»: український композитор випустив креативний альбом (фото)

Музикант Роман Григорів презентував альбом Irrenaissance, композиції з якого відтворені на каркасі касетного снаряда РСЗВ «Ураган».

«Ракетний перформанс» вже доступний на усіх популярних музичних платформах, повідомляє видання The Claquers.

Альбом складається з 12 треків. Декілька з них – це соло, зігране смичком на корпусі російської ракети. Також збірка включає триптих для снаряда з оркестром, композиції з вокальним супроводом, а також один твір Gloria, де незвичайний інструмент не використаний.

Символічно, коли змовкає зброя, залишається людський голос на тлі фортепіано, – відзначає видання.

З одного боку, ірренесанс – це про відродження та деколонізацію української культури у контексті війни, з іншого боку, ірренесанс – це щось протилежне до ренесансу. Бо який може бути ренесанс сьогодні, зіграний на ракеті? Від початку повномасштабної війни ми відроджуємося як суспільство, відроджується наша культура, неколоніальне мистецтво. Але це відродження виходить зі смерті. Тож головна мета альбому – вкотре нагадати світові, що в Україні досі триває розв’язана Росією геноцидна війна, – розповів виданню The Claquers Роман Григорів.

Митець переконаний, що головними майданчиками для виконання перформансу повинні бути саміти НАТО та засідання радбезу ООН. За словами композитора, для культурної дипломатії ідея музичного дійства з відпрацьованим ворожим снарядом залишається невичерпною.

Кілька композицій, зіграних на відпрацьованому снаряді, композитор записав разом з Національним ансамблем солістів “Київська камерата” влітку 2023 року та презентував під час виступу в Андріївській церкві.

Пізніше ці твори музиканти виконали на концертах в Івано-Франківську, Берліні та в англійському Вудстоці.

Окрім Романа Григоріва, над альбомом Irrenaissance також працювали: Олена Шикіна (авторка та виконавиця партії електроніки), Антоній Баришевський — фортепіано, Андрій Кошман (голос), Марічка Штирбулова (голос), Андрій Шахадинець (звукозапис та зведення), Віктор Вінтоняк (продюсер проєкту).