Мотивація, економіка та Expo. Заступник голови Одеської ОВА прочитав лекцію студентам (фото) «фото»

Мотивація, економіка та Expo. Заступник голови Одеської ОВА прочитав лекцію студентам (фото)

Війна – не привід забувати про перспективи. Такою була основна ідея лекції, яку прочитав сьогодні для студентів Нархоза заступник голови Одеської ОВА Роман Григоришин.

На лекції «Проблеми та перспективи української економіки після війни» побував кореспондент Української Служби Інформації.

Одеса та Одеська область мають «мрію» – перемогти у конкурсі та прийняти всесвітню виставку Expo 2030. УСІ не раз писала про хід просування нашої заявки на проведення цієї головної світової виставки – як відомо, номінаційне досьє вже подано організаторам у Парижі, а дизайн павільйонів для цієї виставки в Одесі вже створило всесвітньо відоме бюро Zaha Hadid Architects.

Звичайно, зараз, під час війни, важко уявити, що мрії про розвинену економіку, всесвітню виставку мають під собою основу. Але все може стати реальністю, якщо бути достатньо вмотивованим і бачити напрямок докладання зусиль. Про це на лекції розповів студентам замголови Одеської ОВА, Роман Григоришин, якій раніше очолював департамент інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва та туризму Одеської ОВА. Саме він займався і досі займається темою Expo 2030 – тобто питанням про те, щоб Одеса прийняла у 2030 році головну виставку планети.

Роман Григоришин

Він наголосив, що є сенс саме у такій «живій» лекції.

Стара освіта вже давно переживає непростий період. Два ковідних роки, потім почалася війна, вона мала можливість в онлайн перейти. Мене запросили прочитати лекцію. І я одразу погодився, бо мій шлях розпочався у студентстві, і я тоді ще зрозумів, що треба знаходити мотивацію робити більше, краще, – наголосив директор департаменту у відповідь на запитання УСІ.

Переказувати лекцію не будемо – достатньо сказати, що багатьох слухачів, а це студенти і молодших, і старших курсів, вона надихнула.

Після лекції ми поспілкувалися із студентами, які її слухали.

Цікаво те, що ми дізналися про перспективи розвитку економіки одеського регіону. Також нам розповіли про такі нюанси, про які, наприклад, в мережах дуже рідко розповідають. Нам, студентам першого курсу, було дуже цікаво узнати про перспективи розвитку, особливо після війни. Ми, як молоде покоління, маємо допомогти країні відродити економіку і зробити її кращою, – каже Ганна, першокурсниця.

Ганна

По-перше, я прийшла сюди за мотивацією. Тому шо моє покоління вступило в період пандемії, навчаємось в умовах повномасштабного вторгнення, і треба було хоч якесь світло побачити (сміється). Ми вже майже випускники. И треба свою дорогу знайти у житті. Ми узнали про Експо, – так, звичайно, я б хотіла взяти у цієї виставці участь, наприклад у якості волонтера, – вважає Юлія, студентка четвертого курсу.

Юлія

Роман Григоришин був призначений заступником начальника Одеської ОВА Максима Марченко лише тиждень тому. Після лекції він розповів нам, що входить до його завдань.

Сфера моїх питань – міжнародні відносини, план відновлення, інвестиції, туризм та питання Експо. Але основне питання – міжнародна діяльність, тому що Одеса і до війни мала друге місце по Україні по кількості дипломатичних представництв. А в умовах зернової угоди, а також того, що Одеса стала своєрідним хабом для міжнародних організацій, що працюють на півдні України і ще у низці областей, це дуже важливе питання, важлива сфера, – наголосив він.

Думки про перспективу не заважають вирішенню нагальних питань. А їх забагато, особливо на тлі спроб ворога влаштувати Україні блекаут.

Зараз ворог атакує енергетичну систему. А за тиждень до цих атак ми від USAID отримали 110 генераторів – для 10 громад і для області загалом. Генератори зараз – пріоритет №1, тому що потрібен «план Б» для кожного об’єкту інфраструктури, школи, лікарні, – підкреслив Роман Григоришин.