
Море у Крижанівці «почорніло» – екологи перевірили якість води (відео)
28 Серпня 2025, 11:37
У Чорному морі біля села Крижанівка під Одесою зафіксували критичні перевищення забруднюючих речовин. Екологи обстежили пляж та відзвітували про результати перевірки, крім того пояснили з чим пов'язаний факт цвітіння води.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
Як стверджують в екоінспекції, причина — «цвітіння» моря, коли надлишок поживних речовин сприяє розмноженню водоростей, які виснажують воду та позбавляють її кисню.
Екологи взяли проби води на ділянці де спосерігається цвітіння. Під час обстреження визначили, що:
- Завислі речовини перевищують норму у 63,2 раза. Це знижує прозорість води, погіршує проникнення світла та гальмує фотосинтез водоростей і водних рослин.
- Азот амонійний у 1,9 раза вищий за допустимий рівень. Ця токсична сполука утворюється під час розкладу органіки й особливо небезпечна для водних організмів за спеки та нестачі кисню, що може спричиняти замор риби.
- Кисень у 6,7 раза нижчий за норму. Це критичний показник, адже без кисню морські екосистеми приречені на загибель.
«Цвітіння» вже не перший рік викликано скиданням стічних вод у море.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.