Монро Воргола в жовто-блакитних кольорах: інтерв’ю з авторкою артів на обличчі Аллою Нестеровою (фото) «фото»

Монро Воргола в жовто-блакитних кольорах: інтерв’ю з авторкою артів на обличчі Аллою Нестеровою (фото)

Волонтерка з Одеси почала робити патріотичні арти на обличчі. Це і вже усім відомі котики, яких можна побачити вулицями нашого міста, і навіть Мерілін Монро відомого митця Енді Воргола, який, до речі, був етнічним українцем. Про натхнення та реакцію оточуючих читайте в нашому матеріалі.

Спілкувалась з Аллою Нестеровою корреспондент Української Служби Інформації Олександра Ковтуцька.

Розкажіть, як виникла ідея робити патріотичні арти?

Почала малювати арт на обличчі майже випадково. По-перше, коли у мене з’явився вільний час від волонтерства, я захотіла зробити макіяж в патріотичних кольорах – жовто-блакитний.

І вперше зробила тоненькі стрілочки, навіть не думала, що хтось помітить. І ось пішла в магазин, було тоді ще холодно, я в капюшоні, окулярах, хто помітить ті жовто-блакитні стрілочки? Але раптом маленький хлопчик підійшов до мене і захопливо спитав: «Это у вас ресницы с Украиной?» Він був вражений, йому сподобалось. Саме це був перший такий щирий, незабутній комплімент, і натхнення для мене.

Чим надихаєтесь?

Оскільки я є шанувальницею одеських художників LBWS_168, які малюють графіті патріотичних котиків по всій Одесі, то одного разу абсолютно випадково я намалювала першого жовто-блакитного котика на обличчі – з’явився такий арт. Тож моїм натхненням я завдячую цим художникам.

Крім котиків я роблю патріотичний макіяж, створюю όбрази. Наразі в мене вже більше 20-ти образів в жовто-блакитному кольорі, жоден не повторюю, серед них вже 9 котиків.

А ким ви працюєте у повсякденному житті, і чи малювали ви до війни?

Я акторка, але зараз не працюю за фахом. На сьогодні я займаюсь волонтерською допомогою. Я дуже добре малювала у дитинстві, але це було давно (посміхається).

Одна з ваших робіт – Мерілін Монро у синьо-жовтих кольорах. Чому саме ця робота Воргола, і чи це пов’язано з тим, що художник був етнічним українцем?

Сьогодні в Одесі подовжена комендантська година, тож є час малювати, і я захотіла зробити арт – жовто-блакитну Мерілін Воргола. І зробила, а потім сфотографувалась на фоні фіранки, бо ми всі сидимо вдома.

Вибір просто відчула, з’явилось бажання і все. Тож я вважаю, що це не я обираю, це мене обирають малюнки, образи, які хочуть бути втіленими. А Воргол дійсно етнічний українець, тож це схоже на магію. Нас підтримують світові зірки – сучасні і ті, що вже легенди.

Розкажіть, як у вас народжуються ідеї до нових артів?

Наприклад, як волонтер, з початку березня і весь час я працювала в Пісочниці. Ми збирали мішки для укріплень блокпостів та інших споруд.

Одного разу, для зав’язування мішків принесли жовто-блакитні мотузочки. Я відразу заплела собі в зачіску, а наступного дня вже зробила косички хрест навхрест і відповідний мейк. Створила образ, і він був дуже популярним, отримала купу компліментів від оточуючих.

Як реагують оточуючі на ваші арти на обличчі?

Коли я роблю патріотичний арт і виходжу в люди, постійно отримую компліменти. Діти та іноземці найчастіше щиро висловлюють своє захоплення, я думаю, це через те, що вони вивчають світ і більше налаштовані на віддачу. Але захоплюються всі люди, це приємно.

Обожнюю, коли військові звертають увагу. Я відчуваю, що це їх надихає.

А якщо хтось із одеситів звернеться до вас – ви малюєте такі арти на «замовлення»?

Координатор волонтерського центру «Експедиція» вже запропонував мені ідею – зробити арт-малюнки. Якщо хтось забажає подібні, тож, я думаю, цю ідею можна втілити.

Що використовуєте (які інструменти/фарби/косметику) під час роботи над артом?

Я малюю своєю косметикою. «Що було в холодильнику, з того і приготувала», – як кажуть господарки (сміється).

Чи надихає вас той патріотизм, який зараз особливо відчувається в українках та українцях?

Я обожнюю те почуття патріотизму, яке проявляють усі українці. Як написала у своєму вірші наша поетеса Євгенія Красноярова:

«Бач, які ми красиві цієї весни..» Всі помітили, які ми стали вродливі, особливо вродливі, це воно і є – те почуття патріотизму і любові до життя.

Що насамперед зробите після перемоги?

Я ніколи не думала, що я перше зроблю після нашої перемоги. Я не знаю, де я опинюсь, але я точно поспішу щасливо привітати всіх, обійняти і подякувати і точно буду танцювати. Слава Україні!

Ранее на  USIonline.comВ Одессе начала работу выставка украинской военной фотографии «Бок о бок».

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.