Molfar разом із UAnimals виявили російські зв’язки українських дельфінаріїв «Немо» (інфографіка)
OSINT-агенція Molfar у співпраці з організацією з порятунку тварин та довкілля UAnimals виявила взаємозв'язок компанії-засновниці мережі дельфінаріїв «Немо» з колишнім депутатом «Єдіної росії», сплату податків у рф через російські юрособи та роботу дельфінаріїв в окупованому Криму.
Про це повідомляє Українській Службі Інформації повідомили у UAnimals.
Як ідеться в розслідуванні, перший дельфінарій «Немо» відкрили в Одесі 2005 року за підтримки севастопольського приватного підприємства «Біологічна станція». Далі українське товариство з обмеженою відповідальністю «Нерум» орендувало дельфінарій з тваринами, який згодом привласнило разом із будівлею та земельною ділянкою. Відтоді «Немо» належать «Неруму» і саме через цю компанію простежується зв’язок української мережі дельфінаріїв з російськими філіями.
Власники «Неруму» — Раїса Кісловська, Михайло і В’ячеслав Кучуки, подружжя Сергія і Наталі Келюшків, Дмитро Уривський — ймовірно, є засновниками російського товариства з обмеженою відповідальністю «Екологічєскій центр». Компанія працює в Анапі та сплачує податки в російський бюджет. Наприклад, у 2022 році — це 500 тисяч рублів (понад 5,5 тисяч доларів).
Аналітики Molfar повідомляють, що «Немо» мають філії-дельфінарії в російських містах Анапі, Джубзі, Вітязєвому, станиці Голубицькій, Нижньому Новгороді. Вони, ймовірно, співпрацюють з українським «Немо» через вже згаданий «Екологічєскій центр» та товариство з обмеженою відповідальністю «Чудноє морє». З цією компанією тісно пов’язаний колишній депутат законодавчих зборів Краснодарського краю від партії «Єдіная россія» Сергій Зірінов. Саме його довірена особа станом на лютий 2024 року зазначена серед засновників «Чудноє морє».
У розслідуванні повідомляють, що в Алушті та Феодосії окупованого Криму також працюють дельфінарії «Немо», ймовірно, через товариство з обмеженою відповідальністю «Дєльфінарій «Немо». Його засновниками є згадана компанія «Нерум» з Одеси й Тетяна Рябчікова. Скоріш за все, «Немо», «Чудноє морє» та «Екологічєскій центр» зберігали зв’язки й після вторгнення росії в Україну в 2014 році.
Більше про російський слід у діяльності «Немо», знущання з тварин і рейдерство читайте на сайті UAnimals media.
Раніше на USIonline.com —
Скандал з морськими котиками в одеському готелі «Немо»: поліція закрила справу
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.