Міжнародне рейтингове агентство підвищило рейтинг України «фото»

Міжнародне рейтингове агентство підвищило рейтинг України

Агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті з рівня «RD» (обмежений дефолт) до «CC» (імовірний дефолт). Це сталося тому, що Україна змогла реструктурувати зовнішній борг.

Про це йдеться у заяві Fitch.

Зокрема, у заяві зазначається, що підвищення рейтингу відбулося завдяки реструктуризації зовнішнього боргу.

Майже $6 мільярдів основної суми та відсотків за українськими єврооблігаціями було відстрочено на 24 місяці, зменшуючи тиск щодо обслуговування Україною зовнішнього боргу на тлі скорочення її міжнародних резервів і гострих потреб у видатках, пов’язаних із війною. Реструктуризація отримала згоду 75% власників облігацій (за сукупною основною сумою), що перевищує мінімально необхідні 66,7%, – йдеться в повідомленні.

При цьому аналітики зазначають, що рейтинг “CC” відображає невирішені ризики стійкості боргу, що є наслідком нападу Росії.

Ми очікуємо, що війна триватиме навіть у 2023 році, підвищуючи державний борг вище 100% ВВП, додаючи і без того величезні витрати на інфраструктуру та економіку, а також посилюючи інфляційний і зовнішній тиск, тоді як джерела фінансування дефіциту залишаються невизначеними. Таким чином, на нашу думку, ширша реструктуризація боргу уряду є ймовірною, хоча терміни невизначені. Полегшення, яке вже забезпечило дворічне припинення випуску всіх єврооблігацій, і проблема узгодження рамок для будь-якої такої реструктуризації в такому невизначеному макросередовищі потенційно можуть перенести це на 2024 рік, – кажуть у Fitch.

Раніше на USIonline.com

Експорт зерна у портах Великої Одеси: прибуло 1 судно, 3 вийшли з вантажем (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.