Містечко переселенців: як в Одеській області живуть люди з гарячих точок (відео, фото)
У Великодальницькій громаді Одеського району побудували модульні домики з контейнерів і окремий будинок для людей з дітьми. Там зараз живуть люди з Краматорська, Авдіївки, Миколаївської області, Херсону та інших гарячих точок.
У містечку побували кореспонденти Української Служби Інформації.
Наразі в містечку живуть 70 людей та в найближчий час тут будуть готові прийняти ще 80, а у майбутньому тут будуть жити 450 людей з гарячих точек.
У одному з будиночків, облаштованих з морських контейнерів, живе Микола з однієї з найгарячіших точок – Авдіївки Донецької області. Ще у 2014-му це місто одним з перших постраждало через російську агресію. Але у липні 2014 року ЗСУ вдалося відбити його і попри спроби росіян захопити Авдіївку у 2022, місто досі під українських прапором, хоча знаходиться лише у 10 кілометрах від окупованого Донецьку. Наразі від Авдіївки майже нічого не залишилося через постійні обстріли.
Коли почалась повномасштабна війна, я на попутках добрався сюди. На вокзалі в пункті обігріву мені запропонували такий варіант. Тут добре жити, в будинку тепло, – розповів Микола.
Чоловіки-переселенці допомагають будувати нові будинки з контейнерів.
Я поїхав з Краматорську, як тільки почалась повномасштабна війна. Тоді там ще не стріляли так, як зараз. Але в нас було неспокійно ще з 2014 року, – розповів Володимир.
Побудували містечко волонтери організації «Нове життя». До 24 лютого 2022 року вони займалися переважно реабілітацією безхатніх людей в Одеській області. А зараз активно допомагають жертвам війни. Їхні пункти з’явилися і в інших містах України. Фінансування отримують від партнерів з Німеччини та США.
Контейнери ми купуємо у ринків та у приватних осіб, потім утеплюємо та облаштовуємо. Тут люди будуть знаходитися не усе життя, а тимчасово, поки не знайдуть роботу та житло. Для цього вони проходять тут психологічну реабілітацію, адже у кожного з них є зараз важкі душевні рани. Тут організовано трьохразове годування, є все необхідне, – розповів голова організації «Нове життя» Федір Герасімов.
Цікаво, що у містечка є власний освітній центр, зараз сюди приходять педагоги-волонтери, але згодом тут хочуть створити повноцінну школу.
Жінки з дітьми живуть в окремому будинку матері та дитини, там кращі умови. Наразі у нас тут живуть 12 дітей, – розповів Федір Герасімов.
Будинок матері та диини почали будувати ще до війни, зараз в ньому завершуються роботи в деяких приміщеннях. В будинку є окрема пральня, кухня та їдальня, також тут працює медпункт.
Кожен із жителів містечка залишився без власної оселі, пережив жахи війни. Тож волонтери роблять усе, щоб люди забули травматичний досвід та змогли інтегруватися у нове суспільство.
Раніше на USIonline.com —
В Одесі планують створити модульне містечко для переселенців
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.