Мінрозвитку вивчає американський підхід до управління портами (фото) «фото»

Мінрозвитку вивчає американський підхід до управління портами (фото)

Делегація Мінрозвитку під керівництвом заступника Міністра розвитку громад та територій України Андрія Кашуби взяла участь у програмі професійного обміну «Зміцнення системи управління портами», організованій за підтримки Державного департаменту США. Програму розпочали у Вашингтоні, де відбулися зустрічі з представниками федеральних інституцій.

Про це повідомляє медіаофіс Міністерства розвитку громад та територій України.

У межах програми українська делегація відвідала також низку стратегічно важливих для США портів у Джексонвіллі (Флорида), Талсі (Оклахома) та Лос-Анджелесі (Каліфорнія), де вивчала підходи США до розвитку портової галузі, інфраструктурної безпеки, інноваційної логістики та державно-приватного партнерства.

Американська система управління портами демонструє цілісність і ефективність: немає поділу на морську чи річкову галузь — це єдина інфраструктура під управлінням держави за уніфікованим підходом. Всі порти працюють за принципом «порт-лендлорд» — як єдині землекористувачі, що володіють і утримують критичну інфраструктуру: причали, території, залізничні під’їзди. Завдяки єдиному законодавчому регулюванню держава має змогу ефективно управляти майном, здійснювати нагляд і контроль, та забезпечувати національну безпеку країни. Водночас бізнес має чіткі, прозорі правила доступу до портових активів і можливостей для інвестування. Вивчення цієї моделі дає нам глибше розуміння, як можна будувати системний підхід до управління портовою галуззю в Україні, — зазначив Андрій Кашуба.

У Джексонвіллі делегація ознайомилася з практиками модернізації інфраструктури порту JAXPORT, зокрема в контексті державно-приватної взаємодії. Учасники вивчали досвід підвищення ефективності інтермодальних перевезень.

У Талсі ключову увагу було приділено ролі річкових портів в глобальному ланцюгу постачання та регіональному розвитку. Команда Мінрозвитку відвідала порт Катуса, де ознайомилася з проєктами з мультимодальних перевезень, співпрацею з промисловим парком та моделями розвитку інфраструктури в партнерстві з приватним сектором.

У порту Маскогі та Оуклі обговорили ініціативи, спрямовані на підвищення інвестицій в господарську діяльність та передові практики вантажних перевезень. Ці зустрічі та отриманий досвід є важливим аспектом для впровадження кращих рішень для розвитку внутрішніх водних шляхів в Україні.

У Лос-Анджелесі українські представники відвідали порти Лос-Анджелеса, Лонг-Біч і Уайнімі. Серед ключових тем – технологічні інновації в управлінні логістикою та кіберзахист портової інфраструктури. У порту Лос-Анджелеса делегація ознайомилася з рішеннями для реагування на кіберінциденти, зокрема діяльністю Центру кіберстійкості.

У порту Лонг-Біч вивчали інструменти цифрового управління ланцюгами постачання. Порт Уайнімі представив успішні приклади державних інвестицій у модернізацію інфраструктури. Також українська делегація мала можливість взяти участь в конференції стійкості морських портів в умовах сучасних викликів. В ході конференції мали можливість висвітлити існуючі в виклики в Україні та шляхи їх подолання.

Отримані напрацювання та кращі практики стануть основою для подальшої роботи над вдосконаленням управління портовою галуззю та розвитком внутрішніх водних шляхів та судноплавства в Україні та впровадженням ефективних рішень, спрямованих на підвищення логістичної спроможності держави.

Раніше на  USIonline.com

Новий залізничний маршрут з’єднає порт Одещини з ЄС

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.