Міндовкілля відреагувало на знахідки на узбережжі Чорного моря в одеському регіоні (фото)
Фахівці Державної екологічної інспекції оглянули місце, де були виявлені плями невідомого походження на ґрунті та відібрали проби для проведення дослідження.
Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, передає кореспондент Української Служби Інформації.
Нагадаємо, 24 січня, за інформацією працівників Нацпарку «Тузлівські лимани», на узбережжі Чорного моря, у рекреаційній зоні «Катранка» були виявлені схожі на мазут плями.
Прибувши на місце, Держекоінспектори зафіксували вздовж прибережної смуги осередки речовини чорного кольору (згустки) розміром 0,5-5 см за зовнішніми ознаками схожими на нафтопродукти. Забруднення поширилося на ділянці протяжністю 1,5 км та шириною 1,5–2 м, розташоване на відстані 24 метрів від моря. Зібрані проби морської води й ґрунту фахівці передали на аналіз до Науково-дослідного центру екології моря.
У понеділок 27 січня 2025 року відбудеться засідання Одеської облдержадміністрації, де розглядатимуть план ліквідації наслідків забруднення, повідомили у відомстві. Крім того, Міндовкілля звернулося до Міноборони та Адміністрації морських портів для сприяння в локалізації мазуту. Адміністрація судноплавства готова залучити спеціальні судна для збору забруднень.
Нагадаємо, забруднення спричинила аварія танкерів, яка сталася у Керченській протоці 15 грудня 2024 року. За даними екологів, осідання мазуту здатне спричинити ураження дна північно-західного шельфу Чорного моря. Міністерство планує документувати інцидент для міжнародних судових позовів із відшкодуванням збитків.
Раніше на USIonline.com —
Науковці б’ють на сполох. Російський мазут треба прибирати з пісків Катранки на Одещині негайно
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.