Міндовкілля ініціює розслідування загибелі птахів у Тузлівських лиманах «фото»

Міндовкілля ініціює розслідування загибелі птахів у Тузлівських лиманах

Міністерство звернулось до Офісу Генпрокурора України.

Про це йдеться на сайті міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Після масової загибелі птахів на території НПП «Тузлівські лимани» їх тушки направили до Інституту Зоології НАНУ. Там їх дослідили на наявність збудників бактеріальної та вірусної етіології, хімічних сполук, зокрема тих, що застосовуються аграріями.

За результатами дослідження зафіксована аналогічна морфо-фізіологічна картина, як і у птахів, що масово гинули в біосферному заповіднику «Асканія-Нова» минулого року. Тоді причиною загибелі був хімічний препарат Бродифакум. Це антикоагулянт, який застосовують аграрії як родентицид проти всіх видів гризунів. Він діє навіть після одноразового прийому та вражає кровоносну, центральну нервову, дихальну, серцево- судинну системи, печінку, нирки, — розповіли в міністерстві.

Такі препарати аграрії застосовують всупереч законодавчій забороні. При цьому не дотримуються правил його використання, насипаючи біля нірки отруєне зерно. Таким чином його споживають не лише гризуни, але і птахи, зайці, козулі. Хижі птахи, лисиці, вовки отруюються вторинно, споживаючи мишовидних гризунів, отруєних зайців, куріпок та фазанів.

Зазначимо, міндовкілля звернулося із заявою до Офісу Генерального прокурора з проханням зареєструвати кримінальне провадження за статтею 441 Кримінального кодексу України (екоцид) та розпочати досудове розслідування.

Нагадаємо, в заплаві ріки Хаджидер працівники Тузлівських лиманів знаходять багато загиблих або помираючих птахів. Серед них близько 50 білолобих гусей, 40 жовтоногих мартинів, 8 граків і 2 сірі ворони.

Раніше на  USIonline.com

На Одещині по невідомій причині масово гинуть птахи: екологи б’ють на сполох (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.