«Мій внесок у Перемогу»: Борис Тинка презентував свою книгу про події 2 травня 2014 в Одесі (фото)
«Одеса 2 травня 2014 року. Кривавий слід «російської весни»» - це не розслідування, наголошує пан Борис, а скоріше дослідження, детальна розповідь про ті події. Книгу можна порівняти з путівником – адже Борис Тинка тривалий час працює гідом і є автором низки путівників не лише Одесою та іншими українськими, але й закордонними містами. Про непростий досвід після виходу цієї книги, а також що для росіян вже став «бандерівцем», він розповів нам після презентації.
На презентації книги в Одеській обласний універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Про цю книгу Борис Тинка вже розповів читачам УСІ в інтерв’ю – одразу після того, як з’явилася електронна версія видання польською. Тепер автор презентував паперове видання – теж польською.
В процесі роботи над виданням Борис Тинка провів десятки інтерв’ю з учасниками подій та експертами «Групи 2 травня» — Владиславом Сердюком, Владом Балинським та Володимиром Саркісяном, Олександром Бабичем, Петром Обуховим, Оленою Балабою, Олексієм Гончаренком, Марком Гордієнком, одеськими журналістами та багатьма іншими свідками подій – деякі з них були присутні на презентації книги. Є у виданні і точка зору проросійських учасників подій.
Тепер цю книгу побачили и могли придбати одесити у бібліотеці Грушевського на презентації – творчій зустрічі, модераторкою якою була Юлія Сущенко.
На жаль, українськомовного видання книги «Одеса 2 травня 2014 року. Кривавий слід «російської весни»» досі не існує, хоча автор хотів цього з самого початку і пропонує видавцям безоплатно взяти текст, перекласти та видати. Але поки ніхто за це не взявся, – а враховуючи складні часи для видавців, руйнування типографій, як 23 травня у Харкові – це відбудеться не дуже скоро. Проте автор відкритий до пропозицій.
Донесення до людей правди, яка йде в протиріччі зі встановленою для людей картиною подій – дуже непросте завдання. У цьому особисто переконався Борис Тинка.
Автор розповів, як книгу про криваві події 10-річної давнини в Одесі сприйняли у Польщі. Виявилося, що сприйняття непросте: людині, яка не знайома з ситуацією, може здаватися дивним, але багато хто з поляків знає тільки те, що транслювала російська пропаганда. Йдеться про міф про «одеську Хатинь» (до речі, у Польщі часто плутають події Катині та Хатині, бо саме злочин у Катині має величезне історичне значення для поляків).
Борис Тинка сприймає свою роботу дуже серйозно й відповідально.
Ця книга – частина мого обов’язку та мій внесок у Перемогу, – каже він.
Також автор зазначає, що другу книгу на ту ж саме тему він збирати не буде. Але планує писати інші.
Як книгу про криваві події 10-річної давнини в Одесі сприйняли у Польщі? Виявилося, що сприйняття непросте: людині, яка не знайома з ситуацією, може здаватися дивним, але багато хто з поляків знає тільки те що транслювала російська пропаганда. Йдеться про міф про «одеську Хатинь» (до речі, у Польщі часто плутають події Катині та Хатині, бо саме злочин у Катині має величезне історичне значення для поляків).
У коментарі УСІ після заходу автор розповів, що розраховував на більшу цікавість з боку польського суспільства та ЗМІ – на жаль, це виявилось не так.
Коли вийшла книга, я зрозумів що навіть польські журналісти не дужа знають правду. І навіть не хочуть чути правду, бо слухають наративи російської пропаганди.
Простий приклад: на великому польському телеканалі журналіст запитав мене – чому українці підпалили Будинок профспілок? Відомо, що це під впливом російської пропаганди.
На презентаціях у Польщі людей приходило небагато, але їм було цікаво.
З приводу презентації в Одесі – прийшло багато людей, їм цікаво, і я розумію, що ця книга потрібна і в Польщі та в Україні, сподіваюся вдасться зробити її переклад.
Думаю, ця книга є доказом того, що в Польщі живуть не тільки проросійські пропагандисти, а й ті, хто хоче знати правду.
Ні, я ніколи не отримував коментарів з боку росії про цю книгу. Але я знаю, що вже став для них бандерівцем, – говорить Борис Тинка.
Довідка УСІ
Борис Тинка – краків’янин, який вже багато років потому закохався в Одесу, вивчив її історію, створив про неї низку книг. Зокрема, він видав «Путівник по Одесі» а також низку інших видань. Він також є волонтером, який з перших днів великої війни допомагає привозити гуманітарні вантажі до Одеси. Саме він ініціював у вересні 2022 видання марки зі знаменитими зараз одеськими Котиками-патріотами від команди художників LBWS CAT.
Раніше на USIonline.com —
Польський дослідник завершив книгу про події 2 травня 2014 року в Одесі: де почитати
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.