Мешканці деокупованого Півдня можуть евакуюватися – держава покриє витрати

В Україні почалася добровільна евакуація населення зі звільнених територій Миколаївщини та Херсона.

Про це під час брифінгу повідомила віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

За її словами, кожен за бажанням маже виїхати в безпечніші регіони. Перевезення, проживання та необхідне лікування забезпечує держава.

Температури падають, ми розуміємо, що швидко відновити інфраструктуру не вдасться. Добровільна евакуація з деокупованих територій півдня України вже розпочинається, а держава бере на себе всі витрати та відповідальність, пов’язані з цим процесом, – зазначила Верещук.

Людям пропонують виїхати через Миколаїв чи Кривий Ріг до західних областей України, а також до Кіровоградської, Хмельницької та Полтавської областей.

Є багато старших людей, які не дадуть собі ради, їм треба допомога, вони хворіють, їм потрібен догляд. Тому наше завдання наразі дійти до цих людей і запропонувати їм евакуацію. У нас, наприклад на Закарпатті та Івано-Франківську є домовленість щодо маломобільних. У нас є на це кошти, є розуміння і, найголовніше, досвід. Бо ми вже це робили на Харківщині, Донеччині тощо, — наголосила вона.

Наразі у деокупованих населених пунктах складаються списки на евакуацію. У Миколаєві організований транзитний пункт, де люди зможуть залишатися протягом тижня до виїзду.

Як зазначив голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич, з питаннями щодо безплатної евакуації мешканці звільнених населених пунктів можуть звертатися до органів місцевої влади. Для цього необхідно подзвонити за номерами: 0 800 330 951; +38 091 481 7845.

Раніше на  USIonline.com

Херсонщина: військові розміновують територію, знаходять місця злочинів (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.