Мешканець Харківської області розповів, як росіяни катували його струмом  «фото»

Мешканець Харківської області розповів, як росіяни катували його струмом 

Служба безпеки України опублікувала свідчення одного з жителів деокупованого Купʼянська. Він розповів про тортури, яких зазнав від російських військових.

Чоловіка били струмом, стріляли, били битами чи залізними трубами. Декому, за його словами, паяльниками випалювали на тілі хрести.

За даними Служби безпеки України, через знущання доводилося проходити кожному, хто потрапляв на допити до співробітників фсб рф, які облаштувалися в окупованому Куп’янську.

З цієї кімнати завжди було багато криків, – згадує чоловік.

На допитах «вибивали» із місцевих мешканців імена та адреси учасників АТО, бійців територіальної оборони, осіб, які мали проукраїнську позицію. Погрожували стратою на мінному полі та розправою над родинами, які залишилися під окупацією.

Мене на першому допиті хвилин 40 били струмом, стріляли в мене чи то з пневматики, чи то з газового, незнаю – я в мішку був… Били битами чи залізними трубами, – розповідає жертва російських тортур. Декому паяльниками випалювали на тілі хрести.

Умови у яких незаконно тримали українців жахливі:  у невеличкій, призначеній на 2 особи камері, утримувалося 8 людей. Такі дії російсько-окупаційних військ підпадають під ознаки катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання. Про це чітко вказано у Конвенції ООН проти катувань 1984 року, учасником якої, до речі, є і російська федерація.

Наразі працівники СБУ спілкуються з жителями визволенних населених пунктів Харківської області та беруть у них свідчення. Про катування струмом 6 вересня УСІ розповіла і студентка, якій вдалося виїхати з окупованого Ізюму. У той час це місто ще було під окупацією та не було інформації, що там відбувається.

Нагадуємо, що почалась ексгумація більше 400 тіл місцевих жителів, які знайшли похованоми у лісі біля Ізюму. Серед них є українські військові, але більшість цивільні, зараз встановлюють причини їх загибелі. На деяких могилах є імена, але більшість просто пронумеровані.

Раніше на  USIonline.com

У звільненому Ізюмі знайшли масове поховання: почалася ексгумація (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.