Медичний канабіс треба легалізувати: після війни він буде потрібний 10 мільйонам українців «фото»

Медичний канабіс треба легалізувати: після війни він буде потрібний 10 мільйонам українців

Застосування канабісу розширить можливість психіатрів побороти «очікувану епідемію» психічних розладів.

Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса сказав Костянтин Шевченко-Бітенський, лікар-психіатр, доктор медичних наук, повідомляє Українська Служба Інформації.

Близько 10 мільйонів українців будуть мати потребу у медичному канабісі після війни. Саме тому – легалізувати препарат треба вже зараз, щоб після закінчення війни фахівці вже могли його призначати, вважає спеціаліст.

Поки що дуже мало досліджень про негативний чи позитивний вплив медичного канабісу. Але перші дослідження від наших колег з інших країн кажуть, що позитивний ефект від цих препаратів є. Я вважаю, що треба лобіювати легалізацію канабісу, щоб у нас була можливість досліджень його впливу. За певними розрахунками, близько 10 мільйонів українців будуть мати потребу у медичному канабісі після війни, – зазначив фахівець.

Він додав, що хвороби та вади, про які йдеться – це ПТСР, панічні атаки, депресії, психічні розлади. Рослинне походження канабісу нівелює його побічні дії.

На думку Людмили Сакали, лікаря-онколога, застосування медичного канабісу дуже полегшить онкохворим на термінальних стадіях плину захворювання.

На термінальних стадіях онкохворі мають дуже потужний больовий синдром від побічних дій знеболювальних препаратів, який потрібно нівелювати. Ці побічні дії скорочують життя людей. Вживання медичного канабісу зменшить цей побічний ефект знеболювальної терапії завдяки його рослинному походженню, – зазначила лікар.

Обидва фахівці зазначили, що у законопроєкті про легалізації медичного канабісу має бути чітко прописний весь процес призначення та придбання препаратів.

Канабіс має величезний потенціал, але широко його будуть використовувати тільки після напрацювання практики та «дорожньої карти». Я та мої колеги на початку будуть дуже обережно прописувати таке лікування, – наголосив Костянтин Шевченко-Бітенський.

Раніше на USIonline.com

«За» легалізацію: у Раді більшість підтримали проєкт про медичний канабіс

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.