Марченко: Захисна дамба на Дунаї в аварійному стані та загрожує питному водозабору Ізмаїлу «фото»

Марченко: Захисна дамба на Дунаї в аварійному стані та загрожує питному водозабору Ізмаїлу

Керівник Одеської області відвідав Ізмаїльський район та провів нараду щодо вирішення проблемних питань стану водойм та водосховищ.

Про це повідомили в Одеській ОВА.

В Одеської області налічується 45 озер, у тому числі 8 прісноводних Придунайських озер: Ялпуг, Кугурлуй, Катлабух, Китай, Сасик, Кагул, Картал, Саф’яни, які по площі є найбільшими по зрівнянню з іншими водоймами області. Всі зазначені водойми та водотоки до них з річки Дунай зазнали значного негативного впливу у попередні роки через недосконале управління та експлуатацію, зміни клімату. Існуюча система протипаводкового захисту на українській ділянці нижнього Дунаю – це захисні дамби загальною протяжністю 225 км та 13 основних шлюзів-регуляторів. Канали експлуатуються понад 60 років, замулені і заросли рослинністю, потребують робіт з розчищення. В аварійному стані захисна дамба на Дунаї, що створює загрозу питному водозабору Ізмаїлу, – відзначив Максим Марченко.

Керівник ОВА надав доручення розлянути варіанти наповнення водою озера Ялпуг. Також заплановано відновлення та ремонт шлюзів в водоймищах Саф’янівської громади для підтримання належного рівня води в придунайських озерах.

У Вилково Максим Марченко спільно з керівництвом Ізмаїльського району і місцевої громади відпрацювали шляхи вирішення проблеми поглиблення Білгородського каналу.

В селі Кам’янка начальник Одеської ОВА зустрівся з внутрішньо переміщеними особами, які там мешкають. Обговорили питання соціальної підтримки, надання гуманітарної допомоги та працевлаштування.

Раніше на  USIonline.com

На Одещині висохли заповідні озера академіка Зайцева

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.