«М86»: в Одесі презентували виставку про оборону та оборонців Маріуполя (фото)
В Одесі відкрилася виставка «М86», яка присвячена обороні Маріуполя під час війни в Україні. Виставка покликана зберегти пам'ять про трагічні події, що сталися під час війни, та відзначити героїзм тих, хто боровся за місто.
На відкритті побував кореспондент Української Служби Інформації.
Президент маріупольського телебачення Микола Осаченко зазначив:
Сьогодні я відкриваю і буду розповідати про цю виставку. Збір даних робили безпосередньо оборонці: гарнізон, ми, всі люди, що все це бачили.
За словами Осаченка, свідчення тих, хто пережив ці події, стали основою для відтворення подій, що відбувалися в Маріуполі протягом 86 днів оборони.
На їхніх свідченнях кожен день було відтворено: що було, як було, як наступала росія, як гинули мирні. Експонати – це те, що вивезли, – продовжує він.
Серед експонатів особливою увагою привертає «лєпошкі» — вода з мукою, яка стала одним із найбільш улюблених страв під час окупації.
Це було найсмачнішим під час окупації, – підкреслив він, наголошуючи на жорстоких умовах, у яких опинилися жителі міста.
Ольга Данилова, заступник директора громадського обʼєднання «Серце Азовсталі», яка працює з військовими, також виступила на відкритті виставки:
Сьогодні ми знаходимось в Одесі, представляємо виставку про оборону Маріуполя 86 днів. «М86» – це виставка про героїчний подвиг наших захисників та захисниць. Завдяки нашим оборонцям гарнізону «Маріуполь» було зупинено оперативне оточення російськими військами на півдні України.
Виставка покликана не лише нагадати про події, які сталися, але й привернути увагу до тих, хто продовжує залишатися в полоні. Осаченко наголосив:
Ми кожен день повинні нагадувати про трагедію війни та про декілька тисяч маріупольців, які досі перебувають у полоні.
«М86» – це ще одне свідчення про ті страшні події, які відбулися в Україні, та про героїзм людей, які боролися за своє місто. Виставка закликає всіх відвідувачів замислитися над ціною, яку сплатили захисники, і над важливістю пам’яті про ці трагедії для майбутніх поколінь.